Weather Les Fringants today
| 24 °C | 22 °C | 5 pm | |
| 22 °C | 20 °C | 7 pm | |
| 17 °C | 16 °C | 9 pm | |
| 15 °C | 14 °C | 11 pm |
sunrise 6:32 am
sunset 8:38 pm
HOURLY
sunset 8:38 pm
Weather forecast Les Fringants April 29, 2026
Afternoon in the afternoon clear, in the evening cloudy. The highest temperature 24 °C. At night clear. The lowest temperature 15 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Les Fringants, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 PM
8 AM
| clear | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h southeast |
1013 hPa | 27 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 24 °C 21 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h southeast |
1013 hPa | 25 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h south-southeast |
1013 hPa | 25 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h southeast |
1013 hPa | 25 % | 2 °C | 4 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 23 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h southeast |
1013 hPa | 27 % | 3 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h southeast |
1013 hPa | 30 % | 3 °C | 7 % | 0% | 0% | 7% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h southeast |
1014 hPa | 37 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-southeast |
1014 hPa | 42 % | 4 °C | 20 % | 0% | 0% | 0% | 20% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east |
1015 hPa | 49 % | 5 °C | 35 % | 0% | 0% | 0% | 34% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northeast |
1015 hPa | 51 % | 5 °C | 35 % | 0% | 0% | 4% | 32% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northeast |
1016 hPa | 55 % | 5 °C | 60 % | 0% | 0% | 2% | 59% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-northeast |
1016 hPa | 57 % | 5 °C | 78 % | 0% | 0% | 0% | 78% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east-northeast |
1016 hPa | 60 % | 5 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east |
1016 hPa | 66 % | 6 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h east-northeast |
1016 hPa | 73 % | 6 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east-northeast |
1016 hPa | 77 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east-northeast |
1016 hPa | 78 % | 7 °C | 7 % | 0% | 0% | 7% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east-northeast |
1017 hPa | 67 % | 6 °C | 6 % | 0% | 0% | 6% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east-northeast |
1017 hPa | 56 % | 5 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east |
1017 hPa | 52 % | 7 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h east |
1017 hPa | 51 % | 8 °C | 11 % | 0% | 0% | 7% | 4% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h east-southeast |
1017 hPa | 48 % | 9 °C | 37 % | 0% | 0% | 10% | 29% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h east-southeast |
1018 hPa | 47 % | 10 °C | 78 % | 0% | 0% | 17% | 74% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 23 °C 22 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h southeast |
1018 hPa | 45 % | 10 °C | 99 % | 0% | 0% | 14% | 99% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 23 °C 22 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h southeast |
1018 hPa | 43 % | 9 °C | 99 % | 0% | 0% | 22% | 99% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h southeast |
1018 hPa | 42 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 23% | 100% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h southeast |
1019 hPa | 42 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 7% | 100% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h southeast |
1019 hPa | 44 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 13% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h southeast |
1019 hPa | 45 % | 8 °C | 96 % | 0% | 0% | 22% | 95% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h southeast |
1019 hPa | 47 % | 8 °C | 94 % | 0% | 0% | 26% | 92% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-southeast |
1020 hPa | 51 % | 8 °C | 54 % | 0% | 0% | 47% | 16% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east-southeast |
1020 hPa | 56 % | 8 °C | 32 % | 0% | 0% | 31% | 1% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east |
1021 hPa | 56 % | 7 °C | 7 % | 0% | 1% | 5% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east |
1021 hPa | 55 % | 6 °C | 11 % | 0% | 0% | 7% | 3% | |
Les Fringants, France - information
State: FranceGPS coordinates: 43.8654; 5.4567
Time zone: Europe / Paris
Altitude: 283 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Les Fringants, France. Weather forecast Les Fringants.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Les Fringants is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Les Fringants
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Les Fringants
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:32 am | 8:38 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:35 pm | 14:05 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6 am | 9:10 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:23 am | 9:48 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:41 am | 10:31 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:34 pm | 04/29/2026 5:15 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |