Weather Les Chusins weekend
Weather forecast for Les Chusins for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day morning partly cloudy, in the afternoon overcast. Sunday during the day morning overcast, in the afternoon cloudy, in the evening partly cloudy.
Friday, May 1
22 / 12°C
| 0.0 mm | 7 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Les Chusins, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| fog | 13 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h south-southwest |
1021 hPa | 97 % | 12 °C | 90 % | 25% | 32% | 2% | 85% | |
| 1 AM
7 PM
| fog | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h south-southwest |
1022 hPa | 99 % | 12 °C | 79 % | 43% | 48% | 1% | 51% | |
| 2 AM
8 PM
| fog | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south |
1022 hPa | 99 % | 12 °C | 75 % | 71% | 73% | 7% | 15% | |
| 3 AM
9 PM
| fog | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south |
1022 hPa | 97 % | 11 °C | 79 % | 71% | 78% | 21% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| fog | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south |
1023 hPa | 97 % | 11 °C | 82 % | 71% | 82% | 36% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h south |
1023 hPa | 97 % | 11 °C | 85 % | 0% | 79% | 46% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south |
1023 hPa | 96 % | 11 °C | 84 % | 0% | 78% | 39% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south |
1024 hPa | 95 % | 11 °C | 84 % | 0% | 78% | 28% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south |
1024 hPa | 91 % | 12 °C | 85 % | 0% | 82% | 21% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h south-southwest |
1024 hPa | 85 % | 12 °C | 72 % | 0% | 71% | 7% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h northeast |
1024 hPa | 79 % | 12 °C | 51 % | 0% | 50% | 1% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1024 hPa | 68 % | 12 °C | 15 % | 0% | 14% | 3% | 1% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1023 hPa | 59 % | 12 °C | 48 % | 0% | 12% | 6% | 41% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north |
1023 hPa | 55 % | 11 °C | 71 % | 0% | 18% | 11% | 57% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1022 hPa | 53 % | 11 °C | 56 % | 0% | 23% | 24% | 22% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1022 hPa | 52 % | 11 °C | 56 % | 0% | 10% | 27% | 34% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1022 hPa | 54 % | 11 °C | 100 % | 0% | 19% | 25% | 100% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northwest |
1022 hPa | 56 % | 11 °C | 100 % | 0% | 40% | 82% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h southwest |
1022 hPa | 58 % | 11 °C | 100 % | 0% | 14% | 23% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h southeast |
1022 hPa | 58 % | 11 °C | 100 % | 0% | 25% | 47% | 99% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h southeast |
1022 hPa | 69 % | 13 °C | 90 % | 0% | 39% | 24% | 82% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southwest |
1024 hPa | 92 % | 11 °C | 28 % | 0% | 0% | 12% | 18% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south |
1023 hPa | 88 % | 10 °C | 30 % | 0% | 4% | 0% | 27% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 23 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h south-southwest |
1020 hPa | 27 % | 3 °C | 96 % | 0% | 0% | 0% | 96% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south |
1016 hPa | 39 % | 5 °C | 100 % | 0% | 0% | 90% | 100% | |
Les Chusins, France - information
State: FranceGPS coordinates: 44.9159; 5.7764
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Les Chusins, France. Weather forecast Les Chusins.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Les Chusins is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Les Chusins
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:26 am | 8:42 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:33 pm | 14:16 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:53 am | 9:15 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:14 am | 9:54 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:29 am | 10:39 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:47 pm | 05/01/2026 5:52 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |