Weather Les Bouleaux, Pays de la Loire weekend
Weather forecast for Les Bouleaux, Pays de la Loire for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day overcast, later morning rain. Sunday during the day overcast, later morning rain, in the afternoon heavy rain, in the evening rain.
Friday, May 1
22 / 15°C
| 5.3 mm | 14 km/h |
| 16 °C | 17 °C | 2 am | |
| 15 °C | 16 °C | 8 am | |
| 22 °C | 21 °C | 2 pm | |
| 19 °C | 20 °C | 8 pm |
sunrise 6:39 am
sunset 9:11 pm
HOURLY
sunset 9:11 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Les Bouleaux, Pays de la Loire, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southwest |
1018 hPa | 65 % | 11 °C | 76 % | 0% | 9% | 6% | 72% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southwest |
1018 hPa | 70 % | 12 °C | 70 % | 0% | 2% | 12% | 64% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southwest |
1018 hPa | 79 % | 12 °C | 28 % | 0% | 4% | 11% | 14% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 15 °C 16 °C |
0.1 mm | 3.5 m/s13 km/h south |
1019 hPa | 93 % | 13 °C | 100 % | 0% | 100% | 7% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| heavy rain showers | 22 °C 22 °C |
5.2 mm | 3.8 m/s14 km/h south |
1018 hPa | 55 % | 12 °C | 80 % | 0% | 74% | 17% | 4% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h southwest |
1017 hPa | 71 % | 13 °C | 99 % | 0% | 10% | 11% | 99% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-southwest |
1018 hPa | 73 % | 7 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 11 °C 11 °C |
3.3 mm | 0.9 m/s3 km/h southeast |
1017 hPa | 86 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 5% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 18 °C 18 °C |
2.4 mm | 1.9 m/s7 km/h south |
1015 hPa | 63 % | 11 °C | 97 % | 0% | 21% | 66% | 96% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 18 °C 18 °C |
4.0 mm | 3.2 m/s12 km/h southwest |
1012 hPa | 70 % | 12 °C | 100 % | 0% | 93% | 96% | 100% | |
Les Bouleaux, Pays de la Loire, France - information
State: FranceGPS coordinates: 48.1167; 0.4500
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Les Bouleaux, Pays de la Loire, France. Weather forecast Les Bouleaux, Pays de la Loire.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Les Bouleaux, Pays de la Loire is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Les Bouleaux, Pays de la Loire
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:39 am | 9:11 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:55 pm | 14:32 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:04 am | 9:47 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:21 am | 10:30 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:30 am | 11:21 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 8:18 pm | 05/01/2026 6:04 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |