Weather Les Boucholeurs weekend
Weather forecast for Les Boucholeurs for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day morning heavy rain showers, later morning rain, in the afternoon overcast. Sunday during the day rain, in the afternoon initially rain, later cloudy.
Friday, May 1
19 / 13°C
| 0.5 mm | 11 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Les Boucholeurs, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west |
1019 hPa | 96 % | 12 °C | 29 % | 0% | 9% | 0% | 22% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west |
1019 hPa | 96 % | 12 °C | 6 % | 0% | 5% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 13 °C 14 °C |
0.2 mm | 1.5 m/s5 km/h south-southwest |
1019 hPa | 98 % | 12 °C | 60 % | 55% | 60% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 15 °C 16 °C |
0.3 mm | 2.0 m/s7 km/h west |
1019 hPa | 93 % | 14 °C | 75 % | 0% | 75% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west |
1020 hPa | 72 % | 14 °C | 98 % | 0% | 14% | 0% | 98% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1018 hPa | 73 % | 11 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| heavy rain showers | 14 °C 14 °C |
7.1 mm | 2.4 m/s9 km/h east-northeast |
1018 hPa | 79 % | 10 °C | 7 % | 0% | 0% | 3% | 5% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 13 °C 12 °C |
1.4 mm | 4.5 m/s16 km/h southeast |
1016 hPa | 83 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 62% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 20 °C 21 °C |
0.1 mm | 3.6 m/s13 km/h southeast |
1015 hPa | 75 % | 15 °C | 100 % | 0% | 37% | 54% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 19 °C 20 °C |
0.4 mm | 2.1 m/s8 km/h southwest |
1012 hPa | 76 % | 14 °C | 100 % | 0% | 11% | 14% | 100% | |
Les Boucholeurs, France - information
State: FranceGPS coordinates: 46.0543; -1.0866
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Les Boucholeurs, France. Weather forecast Les Boucholeurs.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Les Boucholeurs is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Les Boucholeurs
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:51 am | 9:12 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 2:01 pm | 14:21 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:17 am | 9:46 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:37 am | 10:27 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:50 am | 11:14 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 8:19 pm | 05/01/2026 6:16 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |