Weather Lénault today
| 14 °C | 12 °C | 8 pm | |
| 13 °C | 12 °C | 9 pm | |
| 12 °C | 11 °C | 10 pm | |
| 11 °C | 10 °C | 11 pm |
sunrise 6:46 am
sunset 9:14 pm
HOURLY
sunset 9:14 pm
Weather forecast Lénault April 28, 2026
Afternoon in the afternoon partly cloudy. The highest temperature 14 °C. At night the lowest temperature 11 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Lénault, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 7 PM
1 PM
| light rain showers | 14 °C 12 °C |
0.2 mm | 6.9 m/s25 km/h north-northeast |
1016 hPa | 70 % | 9 °C | 49 % | 0% | 10% | 28% | 27% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h north-northeast |
1016 hPa | 75 % | 9 °C | 57 % | 0% | 14% | 39% | 22% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north-northeast |
1016 hPa | 80 % | 9 °C | 10 % | 0% | 4% | 6% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north-northeast |
1017 hPa | 85 % | 9 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h north-northeast |
1017 hPa | 86 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h north-northeast |
1016 hPa | 87 % | 9 °C | 15 % | 0% | 0% | 15% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h northeast |
1016 hPa | 87 % | 8 °C | 32 % | 0% | 0% | 28% | 25% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h northeast |
1016 hPa | 83 % | 7 °C | 47 % | 0% | 0% | 7% | 43% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h northeast |
1015 hPa | 80 % | 7 °C | 32 % | 0% | 0% | 31% | 4% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h northeast |
1015 hPa | 73 % | 6 °C | 10 % | 0% | 0% | 7% | 2% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h east-northeast |
1015 hPa | 66 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h east-northeast |
1015 hPa | 62 % | 4 °C | 14 % | 0% | 0% | 14% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h east-northeast |
1015 hPa | 59 % | 3 °C | 10 % | 0% | 0% | 10% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east-northeast |
1015 hPa | 58 % | 4 °C | 35 % | 0% | 0% | 31% | 7% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h east-northeast |
1015 hPa | 58 % | 5 °C | 26 % | 0% | 0% | 26% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h east-northeast |
1016 hPa | 55 % | 6 °C | 25 % | 0% | 0% | 25% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h east-northeast |
1016 hPa | 54 % | 6 °C | 93 % | 0% | 0% | 22% | 92% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h east-northeast |
1015 hPa | 51 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 17% | 100% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h east-northeast |
1015 hPa | 51 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 4% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h east-northeast |
1015 hPa | 52 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 3% | 100% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 7.5 m/s27 km/h east-northeast |
1014 hPa | 51 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 93% | 100% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 7.9 m/s28 km/h east-northeast |
1014 hPa | 49 % | 9 °C | 97 % | 0% | 0% | 96% | 43% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 8.2 m/s30 km/h east |
1014 hPa | 46 % | 8 °C | 50 % | 0% | 0% | 42% | 15% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 8.3 m/s30 km/h east |
1013 hPa | 44 % | 8 °C | 20 % | 0% | 0% | 11% | 9% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 7.5 m/s27 km/h east |
1013 hPa | 44 % | 8 °C | 39 % | 0% | 0% | 9% | 32% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h east |
1013 hPa | 47 % | 8 °C | 97 % | 0% | 0% | 8% | 97% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h east |
1014 hPa | 45 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 10% | 100% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h east |
1015 hPa | 43 % | 5 °C | 97 % | 0% | 0% | 0% | 97% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 7.8 m/s28 km/h east |
1016 hPa | 41 % | 4 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
Lénault, France - information
State: FranceGPS coordinates: 48.9321; -0.6288
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Lénault, France. Weather forecast Lénault.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Lénault is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Lénault
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Lénault
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:46 am | 9:14 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:59 pm | 14:27 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:11 am | 9:49 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:28 am | 10:33 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:37 am | 11:24 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 4:50 pm | 04/28/2026 5:22 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |