Weather Breugny today
Weather forecast Breugny April 28, 2026
During the day morning overcast, later morning cloudy, in the afternoon overcast. The highest temperature 21 °C. Total rainfall 0.1 mm. At night cloudy. The lowest temperature 12 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Breugny, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1017 hPa | 53 % | 4 °C | 85 % | 0% | 0% | 0% | 85% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northeast |
1017 hPa | 59 % | 5 °C | 96 % | 0% | 0% | 0% | 96% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1017 hPa | 63 % | 5 °C | 99 % | 0% | 0% | 8% | 99% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1016 hPa | 66 % | 5 °C | 64 % | 0% | 0% | 3% | 64% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1016 hPa | 71 % | 5 °C | 89 % | 0% | 0% | 0% | 89% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northeast |
1016 hPa | 75 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1016 hPa | 78 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 9% | 100% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-northeast |
1015 hPa | 80 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 78% | 98% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1015 hPa | 77 % | 7 °C | 87 % | 0% | 0% | 34% | 82% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northeast |
1016 hPa | 73 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northeast |
1016 hPa | 67 % | 7 °C | 93 % | 0% | 0% | 7% | 93% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northeast |
1015 hPa | 59 % | 7 °C | 85 % | 0% | 0% | 11% | 84% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northeast |
1015 hPa | 49 % | 7 °C | 49 % | 0% | 0% | 6% | 46% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northeast |
1014 hPa | 43 % | 6 °C | 57 % | 0% | 0% | 7% | 53% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 21 °C 20 °C |
0.1 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1014 hPa | 39 % | 6 °C | 94 % | 0% | 0% | 10% | 93% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northeast |
1012 hPa | 46 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 43% | 100% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east |
1014 hPa | 81 % | 8 °C | 84 % | 0% | 0% | 46% | 74% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east |
1014 hPa | 80 % | 9 °C | 66 % | 0% | 0% | 2% | 66% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east |
1014 hPa | 44 % | 9 °C | 100 % | 0% | 44% | 75% | 98% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east-northeast |
1015 hPa | 41 % | 6 °C | 12 % | 0% | 0% | 0% | 12% | |
Breugny, France - information
State: FranceGPS coordinates: 47.3513; 3.8388
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Breugny, France. Weather forecast Breugny.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Breugny is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Breugny
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Breugny
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:33 am | 8:52 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:42 pm | 14:19 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:58 am | 9:26 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:17 am | 10:07 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:30 am | 10:55 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 4:32 pm | 04/28/2026 5:04 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |