Weather Bratte week
Weather forecast for Bratte for this and next week.
Wednesday, May 20
18 / 10°C
| 0.3 mm | 15 km/h |
| 10 °C | 9 °C | 2 am | |
| 12 °C | 12 °C | 8 am | |
| 18 °C | 17 °C | 2 pm | |
| 16 °C | 15 °C | 8 pm |
sunrise 5:47 am
sunset 9:16 pm
HOURLY
sunset 9:16 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Bratte, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 05/20/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.1 mm | 3.6 m/s13 km/h south-southwest |
1021 hPa | 97 % | 9 °C | 46 % | 0% | 26% | 31% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 12 °C 12 °C |
0.2 mm | 3.3 m/s12 km/h southwest |
1023 hPa | 94 % | 11 °C | 100 % | 0% | 100% | 22% | 30% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h west-southwest |
1024 hPa | 58 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 2% | 10% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west |
1025 hPa | 68 % | 10 °C | 38 % | 0% | 2% | 36% | 3% | |
Thursday 05/21/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 11 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h southwest |
1028 hPa | 91 % | 9 °C | 15 % | 0% | 3% | 13% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h south-southwest |
1029 hPa | 89 % | 10 °C | 24 % | 0% | 0% | 0% | 24% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northwest |
1029 hPa | 53 % | 9 °C | 69 % | 0% | 69% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northeast |
1028 hPa | 66 % | 12 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
Bratte, France - information
State: FranceGPS coordinates: 48.8145; 6.2161
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Bratte, France. Weather forecast Bratte.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Bratte is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Bratte
data are always in the local timeSun and light
May 20, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:47 am | 9:16 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:31 pm | 15:29 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:07 am | 9:56 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:16 am | 10:47 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:07 am | 11:58 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/20/2026 8:49 am | 05/21/2026 1:42 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |