Weather Bouzigues weekend
Weather forecast for Bouzigues for this and next weekend.
|
Today
5/15/26 |
Tomorrow
5/16/26 |
Sunday
5/17/26 |
Saturday during the day morning partly cloudy, in the afternoon clear. Sunday during the day cloudy, in the afternoon light rain showers, in the evening partly cloudy.
Friday, May 15
13 / 12°C
| 0.0 mm | 28 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Bouzigues, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/15/2026 |
|||||||||||||
| 9 PM
3 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 7.9 m/s28 km/h northwest |
1006 hPa | 54 % | 4 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h northwest |
1007 hPa | 55 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h west-northwest |
1008 hPa | 58 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/16/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h west-northwest |
1008 hPa | 61 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h west-northwest |
1009 hPa | 64 % | 3 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h west-northwest |
1009 hPa | 64 % | 3 °C | 7 % | 0% | 0% | 3% | 3% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h west-northwest |
1009 hPa | 65 % | 3 °C | 3 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 6.9 m/s25 km/h west-northwest |
1009 hPa | 68 % | 3 °C | 25 % | 0% | 0% | 25% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h west |
1010 hPa | 70 % | 4 °C | 31 % | 0% | 0% | 31% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h west |
1010 hPa | 72 % | 4 °C | 26 % | 0% | 1% | 25% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 7.8 m/s28 km/h west |
1010 hPa | 72 % | 4 °C | 45 % | 0% | 28% | 22% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h west |
1011 hPa | 68 % | 5 °C | 36 % | 0% | 26% | 14% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h west |
1011 hPa | 65 % | 5 °C | 25 % | 0% | 21% | 7% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h northwest |
1011 hPa | 55 % | 4 °C | 37 % | 0% | 37% | 1% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h northwest |
1012 hPa | 55 % | 5 °C | 28 % | 0% | 28% | 2% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h west-northwest |
1012 hPa | 52 % | 5 °C | 39 % | 0% | 39% | 4% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h northwest |
1012 hPa | 47 % | 5 °C | 16 % | 0% | 8% | 9% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h northwest |
1012 hPa | 40 % | 3 °C | 24 % | 0% | 1% | 23% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h northwest |
1012 hPa | 37 % | 3 °C | 33 % | 0% | 0% | 32% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h northwest |
1012 hPa | 36 % | 3 °C | 29 % | 0% | 0% | 28% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h northwest |
1012 hPa | 37 % | 3 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h northwest |
1012 hPa | 37 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h northwest |
1012 hPa | 38 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h northwest |
1012 hPa | 44 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h west-northwest |
1013 hPa | 50 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h west-northwest |
1014 hPa | 54 % | 4 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h west-northwest |
1015 hPa | 59 % | 5 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
Bouzigues, France - information
State: FranceGPS coordinates: 43.4484; 3.6576
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Bouzigues, France. Weather forecast Bouzigues.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Bouzigues is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Bouzigues
data are always in the local timeSun and light
May 15, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:20 am | 9:03 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:41 pm | 14:42 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:47 am | 9:37 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:06 am | 10:17 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:19 am | 11:05 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/15/2026 5 am | 05/15/2026 7:48 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |