Weather Bourbourg, Lower Normandy the day after tomorrow
Weather forecast Bourbourg, Lower Normandy April 30, 2026
During the day morning overcast, later morning clear. The highest temperature 18 °C. At night clear. The lowest temperature 12 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Bourbourg, Lower Normandy, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 7.9 m/s28 km/h east |
1017 hPa | 62 % | 7 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h east |
1017 hPa | 58 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h east |
1018 hPa | 43 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east |
1017 hPa | 66 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east-southeast |
1018 hPa | 62 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain showers | 13 °C 11 °C |
0.6 mm | 3.4 m/s12 km/h southeast |
1019 hPa | 63 % | 6 °C | 14 % | 0% | 1% | 14% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| heavy rain showers | 21 °C 21 °C |
7.8 mm | 2.5 m/s9 km/h south |
1019 hPa | 59 % | 13 °C | 73 % | 0% | 35% | 68% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 18 °C 19 °C |
0.5 mm | 1.3 m/s5 km/h southeast |
1019 hPa | 81 % | 14 °C | 99 % | 0% | 28% | 30% | 99% | |
Bourbourg, Lower Normandy, France - information
State: FranceGPS coordinates: 49.6482; -1.5744
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Bourbourg, Lower Normandy, France. Weather forecast Bourbourg, Lower Normandy.
Bourbourg, Lower Normandy - weather nearby - bigger cities
Bourbourg, Lower Normandy - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Bourbourg, Lower Normandy is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Bourbourg, Lower Normandy
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:45 am | 9:22 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 2:03 pm | 14:37 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:08 am | 9:59 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:23 am | 10:44 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:29 am | 11:39 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 7:18 pm | 04/30/2026 5:52 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |