Weather Borghéas today
| 21 °C | 20 °C | 12 pm | |
| 21 °C | 20 °C | 3 pm | |
| 22 °C | 20 °C | 5 pm | |
| 18 °C | 17 °C | 10 pm |
sunrise 6:25 am
sunset 8:31 pm
HOURLY
sunset 8:31 pm
Weather forecast Borghéas April 29, 2026
Afternoon in the afternoon clear. The highest temperature 22 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 17 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Borghéas, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1014 hPa | 44 % | 6 °C | 33 % | 0% | 0% | 0% | 33% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east |
1015 hPa | 40 % | 6 °C | 60 % | 0% | 0% | 0% | 60% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 7.9 m/s28 km/h east-southeast |
1015 hPa | 48 % | 9 °C | 65 % | 0% | 0% | 0% | 65% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 7.8 m/s28 km/h east-southeast |
1015 hPa | 57 % | 12 °C | 22 % | 0% | 0% | 0% | 21% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h east-southeast |
1015 hPa | 54 % | 11 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h east-southeast |
1015 hPa | 50 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h east-southeast |
1015 hPa | 44 % | 8 °C | 4 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east |
1015 hPa | 37 % | 6 °C | 6 % | 0% | 0% | 6% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-southeast |
1014 hPa | 34 % | 5 °C | 6 % | 0% | 0% | 6% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-southeast |
1014 hPa | 33 % | 4 °C | 18 % | 0% | 0% | 7% | 11% | |
| 7 PM
1 PM
| partly cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h southeast |
1014 hPa | 34 % | 4 °C | 14 % | 0% | 0% | 6% | 9% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h southeast |
1014 hPa | 37 % | 4 °C | 7 % | 0% | 0% | 5% | 1% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southeast |
1014 hPa | 51 % | 8 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1015 hPa | 51 % | 7 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1015 hPa | 46 % | 5 °C | 5 % | 0% | 1% | 4% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1016 hPa | 46 % | 5 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1016 hPa | 52 % | 6 °C | 8 % | 0% | 0% | 8% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northwest |
1016 hPa | 59 % | 7 °C | 6 % | 0% | 0% | 5% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north-northwest |
1016 hPa | 64 % | 7 °C | 13 % | 3% | 3% | 7% | 2% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north-northwest |
1017 hPa | 66 % | 7 °C | 18 % | 10% | 11% | 5% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h north-northwest |
1017 hPa | 67 % | 7 °C | 22 % | 16% | 18% | 3% | 1% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h north |
1017 hPa | 68 % | 7 °C | 21 % | 14% | 16% | 6% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h north |
1018 hPa | 67 % | 8 °C | 27 % | 0% | 3% | 26% | 1% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north |
1018 hPa | 58 % | 8 °C | 63 % | 0% | 2% | 62% | 10% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1018 hPa | 51 % | 8 °C | 8 % | 0% | 2% | 6% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h southeast |
1018 hPa | 49 % | 9 °C | 7 % | 0% | 0% | 5% | 4% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h southeast |
1019 hPa | 55 % | 11 °C | 7 % | 0% | 2% | 1% | 5% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 7.8 m/s28 km/h east-southeast |
1020 hPa | 56 % | 11 °C | 14 % | 0% | 0% | 3% | 10% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 9.5 m/s34 km/h east-southeast |
1020 hPa | 56 % | 11 °C | 25 % | 0% | 0% | 17% | 10% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 9.6 m/s35 km/h east-southeast |
1020 hPa | 53 % | 10 °C | 53 % | 0% | 0% | 21% | 39% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 12.2 m/s44 km/h east-southeast |
1020 hPa | 51 % | 10 °C | 93 % | 0% | 3% | 20% | 92% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 21 °C 18 °C |
0.0 mm | 12.5 m/s45 km/h east-southeast |
1019 hPa | 46 % | 8 °C | 84 % | 0% | 1% | 29% | 78% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 10.6 m/s38 km/h east-southeast |
1019 hPa | 46 % | 8 °C | 89 % | 0% | 0% | 20% | 85% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 9.7 m/s35 km/h east-southeast |
1019 hPa | 46 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 35% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 8.1 m/s29 km/h south-southeast |
1020 hPa | 48 % | 8 °C | 100 % | 0% | 1% | 25% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h east-southeast |
1020 hPa | 50 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 16% | 100% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h north-northeast |
1020 hPa | 56 % | 9 °C | 84 % | 0% | 0% | 9% | 82% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h north-northeast |
1021 hPa | 60 % | 9 °C | 18 % | 0% | 0% | 8% | 10% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h north |
1021 hPa | 63 % | 9 °C | 21 % | 0% | 1% | 3% | 18% | |
Borghéas, France - information
State: FranceGPS coordinates: 43.7655; 7.3463
Time zone: Europe / Paris
Altitude: 144 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Borghéas, France. Weather forecast Borghéas.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Borghéas is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Borghéas
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Borghéas
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:25 am | 8:31 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:27 pm | 14:05 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:53 am | 9:03 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:16 am | 9:40 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:34 am | 10:23 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:26 pm | 04/29/2026 5:08 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |