Weather Bocquegney today
Weather forecast Bocquegney April 28, 2026
During the day morning clear, later morning partly cloudy, in the evening overcast. The highest temperature 17 °C. At night clear. The lowest temperature 5 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Bocquegney, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northeast |
1020 hPa | 73 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northeast |
1019 hPa | 79 % | 3 °C | 30 % | 0% | 0% | 0% | 30% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north-northeast |
1016 hPa | 50 % | 5 °C | 13 % | 0% | 0% | 0% | 13% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northeast |
1015 hPa | 53 % | 3 °C | 96 % | 0% | 1% | 95% | 0% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h northeast |
1017 hPa | 64 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h northeast |
1018 hPa | 82 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h northeast |
1017 hPa | 51 % | 3 °C | 56 % | 0% | 54% | 24% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h northeast |
1017 hPa | 55 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Bocquegney, France - information
State: FranceGPS coordinates: 48.2207; 6.3047
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Bocquegney, France. Weather forecast Bocquegney.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Bocquegney is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Bocquegney
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Bocquegney
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:21 am | 8:44 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:32 pm | 14:23 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:45 am | 9:19 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:03 am | 10:02 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:14 am | 10:51 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 4:21 pm | 04/28/2026 4:54 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |