Weather Bierne, Nord-Pas-de-Calais weekend
Weather forecast for Bierne, Nord-Pas-de-Calais for this and next weekend.
|
Today
5/15/26 |
Tomorrow
5/16/26 |
Sunday
5/17/26 |
Saturday during the day morning clear, later morning cloudy, in the afternoon initially cloudy, later overcast. Sunday during the day morning rain, later morning rain showers, in the afternoon overcast.
Sunday, May 17
15 / 10°C
| 3.0 mm | 21 km/h |
| 12 °C | 11 °C | 9 am | |
| 15 °C | 13 °C | 12 pm | |
| 15 °C | 14 °C | 3 pm | |
| 12 °C | 10 °C | 9 pm |
sunrise 5:57 am
sunset 9:36 pm
HOURLY
sunset 9:36 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Bierne, Nord-Pas-de-Calais, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/17/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| light rain | 10 °C 9 °C |
0.1 mm | 4.5 m/s16 km/h south |
1010 hPa | 84 % | 7 °C | 100 % | 0% | 24% | 100% | 96% | |
| 1 AM
7 PM
| light rain | 10 °C 9 °C |
0.2 mm | 4.3 m/s15 km/h south |
1010 hPa | 87 % | 7 °C | 100 % | 0% | 7% | 100% | 77% | |
| 2 AM
8 PM
| light rain | 10 °C 9 °C |
0.2 mm | 4.4 m/s16 km/h south |
1009 hPa | 90 % | 8 °C | 100 % | 0% | 17% | 100% | 68% | |
| 3 AM
9 PM
| rain | 10 °C 9 °C |
0.7 mm | 4.9 m/s18 km/h south-southwest |
1009 hPa | 92 % | 8 °C | 100 % | 0% | 85% | 100% | 83% | |
| 4 AM
10 PM
| rain | 10 °C 9 °C |
0.6 mm | 4.8 m/s17 km/h south-southwest |
1009 hPa | 95 % | 8 °C | 100 % | 0% | 94% | 100% | 53% | |
| 5 AM
11 PM
| light rain | 10 °C 9 °C |
0.2 mm | 5.3 m/s19 km/h south-southwest |
1008 hPa | 95 % | 9 °C | 100 % | 0% | 59% | 100% | 95% | |
| 6 AM
12 AM
| light rain | 10 °C 9 °C |
0.1 mm | 6.5 m/s23 km/h southwest |
1008 hPa | 94 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h southwest |
1009 hPa | 95 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h south-southwest |
1009 hPa | 94 % | 10 °C | 50 % | 0% | 26% | 32% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| rain | 12 °C 11 °C |
0.5 mm | 5.8 m/s21 km/h south-southwest |
1009 hPa | 91 % | 10 °C | 100 % | 0% | 25% | 100% | 24% | |
| 10 AM
4 AM
| light rain | 12 °C 11 °C |
0.2 mm | 6.8 m/s24 km/h south-southwest |
1009 hPa | 91 % | 10 °C | 95 % | 0% | 71% | 70% | 37% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h southwest |
1010 hPa | 83 % | 10 °C | 46 % | 0% | 21% | 25% | 20% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h west-southwest |
1010 hPa | 73 % | 9 °C | 52 % | 0% | 21% | 15% | 31% | |
| 1 PM
7 AM
| light rain showers | 15 °C 14 °C |
0.1 mm | 6.9 m/s25 km/h west-southwest |
1010 hPa | 69 % | 9 °C | 50 % | 0% | 18% | 21% | 28% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain | 15 °C 13 °C |
0.1 mm | 6.6 m/s24 km/h west |
1010 hPa | 66 % | 8 °C | 90 % | 0% | 15% | 33% | 85% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h west |
1010 hPa | 64 % | 8 °C | 99 % | 0% | 15% | 50% | 98% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h west |
1010 hPa | 63 % | 8 °C | 100 % | 0% | 7% | 66% | 100% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h west |
1010 hPa | 60 % | 7 °C | 100 % | 0% | 9% | 78% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h west-southwest |
1010 hPa | 63 % | 7 °C | 100 % | 0% | 1% | 60% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h west-southwest |
1011 hPa | 65 % | 7 °C | 77 % | 0% | 0% | 0% | 77% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h west-southwest |
1011 hPa | 69 % | 7 °C | 69 % | 0% | 0% | 1% | 69% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h west-southwest |
1011 hPa | 76 % | 7 °C | 98 % | 0% | 1% | 2% | 98% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h southwest |
1011 hPa | 83 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 3% | 100% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h southwest |
1012 hPa | 86 % | 8 °C | 100 % | 0% | 4% | 11% | 100% | |
Monday 05/18/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h southwest |
1012 hPa | 88 % | 8 °C | 93 % | 0% | 9% | 55% | 90% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h southwest |
1012 hPa | 89 % | 8 °C | 82 % | 0% | 3% | 25% | 78% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h southwest |
1011 hPa | 89 % | 7 °C | 68 % | 0% | 2% | 35% | 57% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h southwest |
1011 hPa | 88 % | 7 °C | 93 % | 0% | 3% | 46% | 90% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h southwest |
1011 hPa | 87 % | 7 °C | 99 % | 0% | 2% | 66% | 98% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h southwest |
1011 hPa | 85 % | 6 °C | 96 % | 0% | 4% | 74% | 94% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h southwest |
1012 hPa | 85 % | 6 °C | 88 % | 0% | 7% | 64% | 79% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h southwest |
1012 hPa | 84 % | 6 °C | 79 % | 0% | 6% | 51% | 65% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 10 °C 8 °C |
4.4 mm | 5.5 m/s20 km/h southwest |
1012 hPa | 84 % | 7 °C | 91 % | 0% | 8% | 46% | 85% | |
| 2 PM
8 AM
| rain showers | 14 °C 12 °C |
3.4 mm | 5.2 m/s19 km/h west-southwest |
1013 hPa | 66 % | 8 °C | 76 % | 0% | 72% | 13% | 5% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h southwest |
1014 hPa | 68 % | 7 °C | 25 % | 0% | 0% | 0% | 25% | |
Bierne, Nord-Pas-de-Calais, France - information
State: FranceGPS coordinates: 50.9623; 2.4096
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Bierne, Nord-Pas-de-Calais, France. Weather forecast Bierne, Nord-Pas-de-Calais.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Bierne, Nord-Pas-de-Calais is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Bierne, Nord-Pas-de-Calais
data are always in the local timeSun and light
May 17, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:57 am | 9:36 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:46 pm | 15:39 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:15 am | 10:18 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:21 am | 11:14 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:58 am | 12:39 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/17/2026 5:40 am | 05/17/2026 11:23 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |