Weather Bernes-sur-Oise week
Weather forecast for Bernes-sur-Oise for this and next week.
Thursday, May 21
22 / 12°C
| 0.0 mm | 5 km/h |
| 12 °C | 12 °C | 2 am | |
| 13 °C | 13 °C | 8 am | |
| 22 °C | 22 °C | 2 pm | |
| 21 °C | 23 °C | 8 pm |
sunrise 6:00 am
sunset 9:35 pm
HOURLY
sunset 9:35 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Bernes-sur-Oise, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 05/21/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h north |
1030 hPa | 97 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 13 °C 14 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h east-northeast |
1031 hPa | 97 % | 12 °C | 34 % | 0% | 34% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east-northeast |
1030 hPa | 59 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-northeast |
1028 hPa | 65 % | 14 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
Friday 05/22/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east |
1027 hPa | 89 % | 13 °C | 17 % | 0% | 0% | 0% | 17% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-northeast |
1027 hPa | 87 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 24 °C 24 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east |
1025 hPa | 51 % | 13 °C | 14 % | 0% | 0% | 0% | 14% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 23 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east |
1022 hPa | 66 % | 16 °C | 84 % | 0% | 0% | 0% | 84% | |
Bernes-sur-Oise, France - information
State: FranceGPS coordinates: 49.1613; 2.3000
Time zone: Europe / Paris
Population: 2 414
Altitude: 31 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Bernes-sur-Oise, France. Weather forecast Bernes-sur-Oise.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Bernes-sur-Oise is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Bernes-sur-Oise
data are always in the local timeSun and light
May 21, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6 am | 9:35 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:47 pm | 15:34 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:20 am | 10:15 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:28 am | 11:07 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:14 am | 12:22 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/21/2026 10:29 am | 05/22/2026 2:27 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |