Weather Aigné week
Weather forecast for Aigné for this and next week.
Tuesday, May 19
17 / 11°C
| 7.1 mm | 19 km/h |
| 11 °C | 10 °C | 2 am | |
| 11 °C | 10 °C | 8 am | |
| 15 °C | 15 °C | 2 pm | |
| 17 °C | 16 °C | 8 pm |
sunrise 6:15 am
sunset 9:37 pm
HOURLY
sunset 9:37 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Aigné, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 05/19/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| rain | 11 °C 10 °C |
3.8 mm | 3.1 m/s11 km/h south |
1016 hPa | 84 % | 8 °C | 100 % | 0% | 4% | 100% | 97% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 11 °C 10 °C |
2.3 mm | 4.8 m/s17 km/h south |
1015 hPa | 96 % | 10 °C | 100 % | 0% | 92% | 100% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| rain showers | 15 °C 15 °C |
1.0 mm | 5.3 m/s19 km/h south-southwest |
1015 hPa | 91 % | 13 °C | 54 % | 0% | 31% | 35% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h west-southwest |
1017 hPa | 74 % | 12 °C | 98 % | 0% | 6% | 3% | 98% | |
Wednesday 05/20/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h southwest |
1021 hPa | 93 % | 10 °C | 14 % | 0% | 7% | 0% | 7% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 12 °C 11 °C |
1.3 mm | 4.2 m/s15 km/h southwest |
1023 hPa | 91 % | 10 °C | 100 % | 0% | 100% | 25% | 32% | |
| 2 PM
8 AM
| rain showers | 19 °C 18 °C |
1.2 mm | 4.7 m/s17 km/h west-southwest |
1025 hPa | 61 % | 11 °C | 50 % | 0% | 32% | 27% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west-southwest |
1025 hPa | 70 % | 13 °C | 39 % | 0% | 10% | 33% | 0% | |
Aigné, France - information
State: FranceGPS coordinates: 48.0672; 0.1193
Time zone: Europe / Paris
Population: 1 411
Altitude: 69 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Aigné, France. Weather forecast Aigné.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Aigné is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Aigné
data are always in the local timeSun and light
May 19, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:15 am | 9:37 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:56 pm | 15:21 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:36 am | 10:15 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:48 am | 11:04 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:44 am | 12:10 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/19/2026 8 am | 05/20/2026 1:24 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |