Weather Sallinkulma tomorrow
Weather forecast Sallinkulma April 29, 2026
During the day morning clear, in the afternoon initially clear, later overcast. The highest temperature 10 °C. Total rainfall 0.0 to 0.9 mm. At night fog. The lowest temperature -1 °C. Total rainfall 0.0 to 0.8 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Sallinkulma, Finland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
5 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northwest |
1023 hPa | 62 % | -5 °C | 7 % | 0% | 7% | 0% | 0% | |
| 1 AM
6 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northwest |
1024 hPa | 63 % | -5 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 2 AM
7 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northwest |
1024 hPa | 65 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
8 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1024 hPa | 66 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
9 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1024 hPa | 68 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
10 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1025 hPa | 69 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
11 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northwest |
1025 hPa | 70 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
12 AM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northwest |
1026 hPa | 66 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
1 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northwest |
1026 hPa | 60 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northwest |
1026 hPa | 53 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
3 AM
| clear | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northwest |
1026 hPa | 44 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
4 AM
| clear | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north-northwest |
1026 hPa | 38 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
5 AM
| clear | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north-northwest |
1026 hPa | 33 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
6 AM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northwest |
1026 hPa | 30 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
7 AM
| clear | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northwest |
1025 hPa | 28 % | -8 °C | 6 % | 0% | 0% | 0% | 6% | |
| 3 PM
8 AM
| partly cloudy | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h northwest |
1025 hPa | 28 % | -7 °C | 23 % | 0% | 0% | 0% | 22% | |
| 4 PM
9 AM
| cloudy | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h northwest |
1024 hPa | 29 % | -6 °C | 71 % | 0% | 2% | 6% | 69% | |
| 5 PM
10 AM
| overcast | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northwest |
1024 hPa | 29 % | -6 °C | 98 % | 0% | 3% | 16% | 97% | |
| 6 PM
11 AM
| overcast | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h west-northwest |
1024 hPa | 31 % | -6 °C | 95 % | 0% | 3% | 19% | 94% | |
| 7 PM
12 PM
| overcast | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h west-northwest |
1024 hPa | 34 % | -5 °C | 94 % | 0% | 1% | 21% | 92% | |
| 8 PM
1 PM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h west-northwest |
1023 hPa | 37 % | -5 °C | 89 % | 0% | 0% | 36% | 83% | |
| 9 PM
2 PM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west-northwest |
1023 hPa | 39 % | -5 °C | 95 % | 0% | 1% | 72% | 84% | |
| 10 PM
3 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west |
1023 hPa | 43 % | -5 °C | 98 % | 0% | 36% | 95% | 60% | |
| 11 PM
4 PM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west |
1023 hPa | 55 % | -3 °C | 99 % | 0% | 85% | 99% | 30% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
5 PM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0-0.3 mm | 3.4 m/s12 km/h west |
1023 hPa | 72 % | 0 °C | 100 % | 0% | 98% | 99% | 15% | |
| 1 AM
6 PM
| overcast | 3 °C 0 °C |
0.0-0.3 mm | 3.5 m/s13 km/h west |
1023 hPa | 84 % | 0 °C | 100 % | 0% | 100% | 89% | 46% | |
| 2 AM
7 PM
| overcast | 3 °C 1 °C |
0.0-0.2 mm | 3.3 m/s12 km/h west-southwest |
1023 hPa | 91 % | 1 °C | 100 % | 0% | 100% | 35% | 57% | |
| 3 AM
8 PM
| overcast | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h west |
1022 hPa | 96 % | 2 °C | 100 % | 0% | 100% | 25% | 53% | |
| 4 AM
9 PM
| fog | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h west-southwest |
1022 hPa | 99 % | 2 °C | 100 % | 45% | 100% | 81% | 66% | |
| 5 AM
10 PM
| fog | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west-southwest |
1021 hPa | 99 % | 2 °C | 100 % | 99% | 100% | 94% | 73% | |
| 6 AM
11 PM
| fog | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h west-southwest |
1021 hPa | 99 % | 3 °C | 100 % | 99% | 100% | 93% | 72% | |
| 7 AM
12 AM
| fog | 3 °C 1 °C |
0.0-0.2 mm | 3.3 m/s12 km/h west-southwest |
1021 hPa | 99 % | 3 °C | 100 % | 97% | 100% | 96% | 90% | |
| 8 AM
1 AM
| fog | 4 °C 2 °C |
0.0-0.3 mm | 3.5 m/s13 km/h west-southwest |
1021 hPa | 99 % | 3 °C | 100 % | 66% | 100% | 97% | 86% | |
| 9 AM
2 AM
| overcast | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west |
1021 hPa | 98 % | 4 °C | 100 % | 11% | 100% | 89% | 74% | |
| 3 PM
8 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north-northwest |
1019 hPa | 52 % | 5 °C | 100 % | 0% | 100% | 2% | 27% | |
| 9 PM
2 PM
| partly cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west-northwest |
1020 hPa | 65 % | 7 °C | 22 % | 0% | 9% | 0% | 15% | |
Sallinkulma, Finland - information
State: FinlandGPS coordinates: 61.1903; 23.7880
Time zone: Europe / Helsinki
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Sallinkulma, Finland. Weather forecast Sallinkulma.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Sallinkulma is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Sallinkulma
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:22 am | 9:24 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:22 pm | 16:02 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:25 am | 10:21 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:59 am | 11:50 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:28 pm | 04/29/2026 4:40 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |