Weather Pukkisaari long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Pukkisaari for ten days.
Thursday, May 7
15 / 10°C
| 0.0 mm | 15 km/h |
| 10 °C | 9 °C | 3 am | |
| 11 °C | 10 °C | 9 am | |
| 15 °C | 13 °C | 3 pm | |
| 10 °C | 8 °C | 9 pm |
sunrise 4:43 am
sunset 9:33 pm
HOURLY
sunset 9:33 pm
|
|
|
|
Weather forecast Pukkisaari, Finland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 05/07/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-southwest |
1015 hPa | 85 % | 7 °C | 96 % | 0% | 0% | 28% | 96% | |
| 9 AM
2 AM
| partly cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southwest |
1011 hPa | 60 % | 3 °C | 15 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
| 3 PM
8 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h south-southwest |
1017 hPa | 50 % | 4 °C | 96 % | 0% | 2% | 71% | 84% | |
| 9 PM
2 PM
| partly cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southwest |
1010 hPa | 56 % | 1 °C | 20 % | 0% | 12% | 13% | 0% | |
Pukkisaari, Finland - information
State: FinlandGPS coordinates: 61.4848; 27.2696
Time zone: Europe / Helsinki
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Pukkisaari, Finland. Weather forecast Pukkisaari.
Pukkisaari - weather nearby - bigger cities
Pukkisaari - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pukkisaari is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pukkisaari
data are always in the local timeSun and light
May 7, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:43 am | 9:33 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:07 pm | 16:50 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:39 am | 10:38 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/07/2026 3:45 am | 05/07/2026 7:01 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |