Weather Niesakero long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Niesakero for ten days.
Tuesday, May 5
8 / 0°C
| 0.0 mm | 12 km/h |
|
|
|
|
Weather forecast Niesakero, Finland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h west-southwest |
1005 hPa | 83 % | -2 °C | 11 % | 0% | 0% | 11% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| partly cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-southwest |
1007 hPa | 62 % | -3 °C | 28 % | 0% | 0% | 0% | 27% | |
| 3 PM
8 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h west-southwest |
1006 hPa | 40 % | -4 °C | 82 % | 0% | 36% | 67% | 25% | |
| 9 PM
2 PM
| overcast | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southeast |
1006 hPa | 74 % | 0 °C | 99 % | 0% | 23% | 95% | 45% | |
Wednesday 05/06/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| overcast | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h south-southeast |
1006 hPa | 89 % | 0 °C | 100 % | 0% | 100% | 57% | 23% | |
| 9 AM
2 AM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southeast |
1003 hPa | 65 % | -1 °C | 72 % | 0% | 28% | 50% | 0% | |
| 3 PM
8 AM
| rain | 9 °C 6 °C |
0.0-2.8 mm | 4.5 m/s16 km/h south-southeast |
1003 hPa | 60 % | 1 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 100% | |
| 9 PM
2 PM
| rain | 6 °C 4 °C |
0.0-3.2 mm | 3.4 m/s12 km/h south-southeast |
1001 hPa | 85 % | 3 °C | 100 % | 0% | 22% | 100% | 100% | |
Niesakero, Finland - information
State: FinlandGPS coordinates: 67.4833; 24.1000
Time zone: Europe / Helsinki
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Niesakero, Finland. Weather forecast Niesakero.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Niesakero is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Niesakero
data are always in the local timeSun and light
May 5, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:08 am | 10:35 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:20 pm | 18:27 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 1:51 am | 12:48 am |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| does not occur | does not occur |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |