Weather Stockbury long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Stockbury for ten days.
Monday, May 4
12 / 6°C
| 0.1 mm | 23 km/h |
|
|
|
|
Weather forecast Stockbury, England extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
8 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north-northeast |
1014 hPa | 77 % | 5 °C | 100 % | 0% | 89% | 100% | 78% | |
| 7 AM
2 AM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.1 mm | 4.7 m/s17 km/h north |
1014 hPa | 77 % | 4 °C | 100 % | 0% | 0% | 96% | 100% | |
| 1 PM
8 AM
| overcast | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h northeast |
1016 hPa | 56 % | 3 °C | 93 % | 0% | 3% | 87% | 46% | |
| 7 PM
2 PM
| cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h northeast |
1016 hPa | 60 % | 3 °C | 69 % | 0% | 1% | 68% | 26% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
8 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1018 hPa | 84 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
2 AM
| cloudy | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1017 hPa | 90 % | 6 °C | 44 % | 0% | 44% | 0% | 0% | |
| 1 PM
8 AM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h northeast |
1017 hPa | 56 % | 4 °C | 95 % | 0% | 95% | 0% | 0% | |
| 7 PM
2 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1015 hPa | 67 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Stockbury, England - information
State: EnglandGPS coordinates: 51.3254; 0.6402
Time zone: Europe / London
time difference in hours with time in US is -1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Stockbury, England. Weather forecast Stockbury.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Stockbury is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Stockbury
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:24 am | 8:25 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:54 pm | 15:01 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:44 am | 9:04 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:55 am | 9:54 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:52 am | 10:59 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 11:05 pm | 05/04/2026 6:05 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |