Weather Laughton, England today
| 16 °C | 13 °C | 5 pm | |
| 14 °C | 11 °C | 7 pm | |
| 14 °C | 10 °C | 9 pm | |
| 14 °C | 10 °C | 11 pm |
sunrise 5:36 am
sunset 8:17 pm
HOURLY
sunset 8:17 pm
Weather forecast Laughton, England April 29, 2026
Afternoon in the afternoon clear. The highest temperature 17 °C. At night the lowest temperature 14 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Laughton, England, England extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 3 PM
10 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 11.6 m/s42 km/h east-northeast |
1021 hPa | 49 % | 6 °C | 9 % | 0% | 0% | 0% | 9% | |
| 4 PM
11 AM
| cloudy | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 11.8 m/s42 km/h east-northeast |
1020 hPa | 51 % | 6 °C | 85 % | 0% | 0% | 0% | 85% | |
| 5 PM
12 PM
| cloudy | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 11.9 m/s43 km/h east-northeast |
1020 hPa | 53 % | 6 °C | 76 % | 0% | 0% | 0% | 76% | |
| 6 PM
1 PM
| partly cloudy | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 11.7 m/s42 km/h east-northeast |
1020 hPa | 56 % | 6 °C | 35 % | 0% | 0% | 0% | 35% | |
| 7 PM
2 PM
| cloudy | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 11.8 m/s42 km/h east-northeast |
1020 hPa | 59 % | 6 °C | 75 % | 0% | 0% | 0% | 75% | |
| 8 PM
3 PM
| cloudy | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 12.4 m/s45 km/h east-northeast |
1020 hPa | 59 % | 6 °C | 43 % | 0% | 0% | 0% | 43% | |
| 9 PM
4 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 12.5 m/s45 km/h east-northeast |
1021 hPa | 57 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
5 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 12.3 m/s44 km/h east-northeast |
1021 hPa | 55 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
6 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 12.0 m/s43 km/h east-northeast |
1021 hPa | 56 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
7 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 12.0 m/s43 km/h east-northeast |
1021 hPa | 56 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
8 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 11.9 m/s43 km/h east |
1021 hPa | 54 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
9 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 11.7 m/s42 km/h east |
1021 hPa | 54 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
10 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 11.3 m/s41 km/h east |
1021 hPa | 55 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
11 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 11.1 m/s40 km/h east |
1021 hPa | 56 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
12 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 11.2 m/s40 km/h east |
1021 hPa | 58 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
1 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 10.8 m/s39 km/h east |
1021 hPa | 64 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
2 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 10.6 m/s38 km/h east |
1021 hPa | 64 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
3 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 11.0 m/s40 km/h east |
1021 hPa | 61 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
4 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 11.2 m/s40 km/h east |
1022 hPa | 58 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
5 AM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 10.8 m/s39 km/h east |
1022 hPa | 54 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
6 AM
| clear | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 11.0 m/s40 km/h east |
1022 hPa | 50 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
7 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 10.2 m/s37 km/h east |
1022 hPa | 50 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
8 AM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 9.5 m/s34 km/h east |
1021 hPa | 50 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
9 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 9.4 m/s34 km/h east |
1021 hPa | 48 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
10 AM
| clear | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 9.5 m/s34 km/h east |
1020 hPa | 47 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
11 AM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 9.6 m/s35 km/h east |
1019 hPa | 46 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
12 PM
| clear | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 9.3 m/s33 km/h east |
1019 hPa | 48 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
1 PM
| clear | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 9.1 m/s33 km/h east |
1019 hPa | 51 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
2 PM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 8.8 m/s32 km/h east |
1019 hPa | 54 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
3 PM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 8.7 m/s31 km/h east |
1019 hPa | 58 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
4 PM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 8.3 m/s30 km/h east |
1020 hPa | 62 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
5 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 8.8 m/s32 km/h east |
1020 hPa | 64 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
6 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 9.0 m/s32 km/h east-southeast |
1020 hPa | 62 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Laughton, England, England - information
State: EnglandGPS coordinates: 50.8982; 0.1342
Time zone: Europe / London
time difference in hours with time in US is -1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Laughton, England, England. Weather forecast Laughton, England.
Laughton, England - weather nearby - bigger cities
Laughton, England - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Laughton, England is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Laughton, England
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Laughton, England
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:36 am | 8:17 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:56 pm | 14:41 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:58 am | 8:56 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:12 am | 9:42 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:15 am | 10:40 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5 pm | 04/29/2026 4:30 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |