Weather Hadlow week
Weather forecast for Hadlow for this and next week.
Friday, May 1
16 / 7°C
| 0.0 mm | 11 km/h |
| 6 °C | 5 °C | 1 am | |
| 6 °C | 5 °C | 7 am | |
| 15 °C | 14 °C | 1 pm | |
| 14 °C | 13 °C | 7 pm |
sunrise 5:31 am
sunset 8:21 pm
HOURLY
sunset 8:21 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Hadlow, England extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
8 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northeast |
1031 hPa | 92 % | 5 °C | 10 % | 0% | 10% | 0% | 0% | |
| 7 AM
2 AM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1032 hPa | 90 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
8 AM
| partly cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northeast |
1033 hPa | 57 % | 6 °C | 16 % | 0% | 0% | 0% | 16% | |
| 7 PM
2 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east |
1032 hPa | 58 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Hadlow, England - information
State: EnglandGPS coordinates: 51.2242; 0.3391
Time zone: Europe / London
time difference in hours with time in US is -1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Hadlow, England. Weather forecast Hadlow.
Hadlow - weather nearby - bigger cities
Hadlow - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Hadlow is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Hadlow
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:31 am | 8:21 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:55 pm | 14:50 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:52 am | 9 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:04 am | 9:48 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:04 am | 10:49 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:27 pm | 05/01/2026 4:55 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |