Weather Veselí, Jihomoravský kraj weekend
Weather forecast for Veselí, Jihomoravský kraj for this and next weekend.
/ °C
| mm | km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Veselí, Jihomoravský kraj, Czechia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 04/18/2026 |
|||||||||||||
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north |
1018 hPa | 33 % | 0 °C | 28 % | 0% | 0% | 28% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northeast |
1018 hPa | 44 % | 2 °C | 11 % | 0% | 0% | 9% | 2% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
1018 hPa | 44 % | 0 °C | 43 % | 0% | 0% | 0% | 42% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north |
1018 hPa | 52 % | 0 °C | 59 % | 0% | 0% | 0% | 59% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northwest |
1018 hPa | 58 % | 0 °C | 98 % | 0% | 0% | 10% | 98% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h north-northwest |
1018 hPa | 60 % | 0 °C | 99 % | 0% | 0% | 21% | 99% | |
Sunday 04/19/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h north |
1018 hPa | 60 % | 0 °C | 78 % | 0% | 0% | 18% | 75% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h northwest |
1018 hPa | 58 % | 0 °C | 37 % | 0% | 0% | 11% | 29% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west-northwest |
1018 hPa | 59 % | 0 °C | 20 % | 0% | 0% | 8% | 13% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h northwest |
1017 hPa | 61 % | 0 °C | 39 % | 0% | 0% | 8% | 33% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h northwest |
1017 hPa | 64 % | 0 °C | 79 % | 0% | 0% | 57% | 51% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h northwest |
1016 hPa | 65 % | 1 °C | 99 % | 0% | 0% | 86% | 93% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1016 hPa | 65 % | 1 °C | 100 % | 0% | 5% | 100% | 97% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west-northwest |
1016 hPa | 70 % | 3 °C | 67 % | 0% | 8% | 44% | 42% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h north |
1016 hPa | 63 % | 3 °C | 97 % | 0% | 21% | 85% | 84% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h southeast |
1015 hPa | 53 % | 3 °C | 98 % | 0% | 20% | 56% | 96% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southeast |
1015 hPa | 49 % | 3 °C | 100 % | 0% | 19% | 84% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| rain | 16 °C 14 °C |
0.3 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northwest |
1015 hPa | 46 % | 4 °C | 100 % | 0% | 23% | 87% | 100% | |
| 12 PM
6 AM
| heavy rain | 14 °C 13 °C |
1.5 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northwest |
1015 hPa | 58 % | 6 °C | 100 % | 0% | 1% | 99% | 99% | |
| 1 PM
7 AM
| rain | 14 °C 13 °C |
0.8 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northwest |
1015 hPa | 69 % | 8 °C | 100 % | 0% | 1% | 100% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| heavy rain | 13 °C 12 °C |
4.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west-northwest |
1014 hPa | 74 % | 8 °C | 100 % | 0% | 2% | 99% | 100% | |
| 3 PM
9 AM
| rain | 11 °C 10 °C |
0.3 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1014 hPa | 91 % | 9 °C | 100 % | 0% | 92% | 99% | 100% | |
| 4 PM
10 AM
| rain | 12 °C 12 °C |
0.6 mm | 1.5 m/s5 km/h east-southeast |
1013 hPa | 89 % | 10 °C | 100 % | 0% | 21% | 97% | 100% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south |
1012 hPa | 86 % | 10 °C | 100 % | 0% | 7% | 98% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| rain showers | 13 °C 13 °C |
0.7 mm | 1.9 m/s7 km/h south |
1012 hPa | 89 % | 11 °C | 84 % | 0% | 8% | 32% | 78% | |
| 7 PM
1 PM
| rain | 12 °C 12 °C |
0.9 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southwest |
1012 hPa | 91 % | 10 °C | 99 % | 0% | 32% | 12% | 98% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west |
1012 hPa | 95 % | 9 °C | 100 % | 0% | 28% | 39% | 100% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h west-northwest |
1012 hPa | 93 % | 9 °C | 100 % | 0% | 77% | 10% | 99% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h northwest |
1013 hPa | 94 % | 8 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 70% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h northwest |
1014 hPa | 90 % | 6 °C | 70 % | 0% | 70% | 0% | 0% | |
Veselí, Jihomoravský kraj, Czechia - information
State: CzechiaGPS coordinates: 49.4043; 16.3882
Time zone: Europe / Prague
Something wrong, something missing?
Weather Veselí, Jihomoravský kraj, Czechia. Weather forecast Veselí, Jihomoravský kraj.
Veselí, Jihomoravský kraj - weather nearby - bigger cities
Veselí, Jihomoravský kraj - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.