Weather V Melatíně [Bílovice n.Svit.] weekend
Weather forecast for V Melatíně [Bílovice n.Svit.] for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day clear. Sunday during the day clear.
Friday, May 1
18 / 5°C
| 0.0 mm | 10 km/h |
| 7 °C | 4 °C | 7 am | |
| 9 °C | 7 °C | 8 am | |
| 18 °C | 15 °C | 2 pm | |
| 16 °C | 14 °C | 8 pm |
sunrise 5:31 am
sunset 8:10 pm
HOURLY
sunset 8:10 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast V Melatíně [Bílovice n.Svit.], Czechia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north |
1029 hPa | 41 % | -4 °C | 6 % | 0% | 0% | 6% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1029 hPa | 45 % | -4 °C | 5 % | 0% | 1% | 5% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1029 hPa | 48 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1029 hPa | 51 % | -3 °C | 5 % | 0% | 0% | 5% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1029 hPa | 54 % | -3 °C | 35 % | 0% | 0% | 35% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1029 hPa | 54 % | -3 °C | 82 % | 0% | 1% | 82% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1029 hPa | 52 % | -3 °C | 44 % | 0% | 3% | 44% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1029 hPa | 49 % | -2 °C | 23 % | 0% | 6% | 22% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west |
1029 hPa | 43 % | -2 °C | 18 % | 0% | 4% | 17% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1027 hPa | 32 % | 0 °C | 100 % | 0% | 7% | 100% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-northeast |
1026 hPa | 41 % | 2 °C | 10 % | 0% | 9% | 3% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h north |
1026 hPa | 65 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h southeast |
1026 hPa | 53 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south |
1023 hPa | 28 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south |
1019 hPa | 36 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
V Melatíně [Bílovice n.Svit.], Czechia - information
State: CzechiaGPS coordinates: 49.2568; 16.6506
Time zone: Europe / Prague
Altitude: 300 m
Something wrong, something missing?
Weather V Melatíně [Bílovice n.Svit.], Czechia. Weather forecast V Melatíně [Bílovice n.Svit.].
V Melatíně [Bílovice n.Svit.] - weather nearby - bigger cities
V Melatíně [Bílovice n.Svit.] - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for V Melatíně [Bílovice n.Svit.] is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information V Melatíně [Bílovice n.Svit.]
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:31 am | 8:10 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:50 pm | 14:38 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:55 am | 8:46 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:10 am | 9:31 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:17 am | 10:25 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:13 pm | 05/01/2026 4:55 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |