Weather Údolíčko today
Weather forecast Údolíčko April 29, 2026
During the day morning partly cloudy, in the afternoon cloudy, in the evening clear. The highest temperature 11 °C. At night the lowest temperature 0 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Údolíčko, Czechia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northeast |
1018 hPa | 68 % | 0 °C | 13 % | 0% | 3% | 0% | 10% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northeast |
1019 hPa | 64 % | 0 °C | 18 % | 0% | 18% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h northeast |
1021 hPa | 44 % | 0 °C | 40 % | 0% | 29% | 34% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-northeast |
1024 hPa | 43 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northeast |
1027 hPa | 55 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1028 hPa | 57 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east-northeast |
1029 hPa | 38 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1029 hPa | 47 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Údolíčko, Czechia - information
State: CzechiaGPS coordinates: 50.4010; 13.1155
Time zone: Europe / Prague
Population: 10
Altitude: 495 m
The administrative part:
- Ústecký kraj, Ústí nad Labem
- Chomutov District, Chomutov
Something wrong, something missing?
Weather Údolíčko, Czechia. Weather forecast Údolíčko.
Údolíčko - weather nearby - bigger cities
Údolíčko - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Údolíčko is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Údolíčko
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Údolíčko
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:46 am | 8:24 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:04 pm | 14:38 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:08 am | 9:02 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:23 am | 9:47 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:28 am | 10:44 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:05 pm | 04/29/2026 4:38 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |