Weather Trnové Pole weekend
Weather forecast for Trnové Pole for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day clear. Sunday during the day clear.
Friday, May 1
19 / 7°C
| 0.0 mm | 12 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Trnové Pole, Czechia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1030 hPa | 47 % | -3 °C | 6 % | 0% | 0% | 1% | 5% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1030 hPa | 49 % | -3 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north |
1030 hPa | 50 % | -3 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north |
1030 hPa | 52 % | -3 °C | 6 % | 0% | 0% | 6% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1030 hPa | 53 % | -3 °C | 94 % | 0% | 0% | 94% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northwest |
1029 hPa | 52 % | -3 °C | 33 % | 0% | 3% | 32% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northwest |
1029 hPa | 54 % | -3 °C | 95 % | 0% | 3% | 95% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1029 hPa | 53 % | -1 °C | 21 % | 0% | 1% | 21% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1030 hPa | 51 % | 0 °C | 9 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1030 hPa | 44 % | 0 °C | 22 % | 0% | 0% | 22% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northwest |
1029 hPa | 41 % | 1 °C | 14 % | 0% | 0% | 14% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1029 hPa | 40 % | 2 °C | 11 % | 0% | 2% | 10% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1028 hPa | 35 % | 2 °C | 82 % | 0% | 0% | 82% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1028 hPa | 35 % | 2 °C | 94 % | 0% | 0% | 94% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north |
1027 hPa | 35 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north |
1025 hPa | 54 % | 6 °C | 80 % | 0% | 7% | 80% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h north-northwest |
1026 hPa | 64 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northeast |
1026 hPa | 64 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southeast |
1023 hPa | 34 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southeast |
1019 hPa | 43 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Trnové Pole, Czechia - information
State: CzechiaGPS coordinates: 48.9449; 16.4095
Time zone: Europe / Prague
Population: 127
Altitude: 209 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Trnové Pole, Czechia. Weather forecast Trnové Pole.
Trnové Pole - weather nearby - bigger cities
Trnové Pole - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Trnové Pole is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Trnové Pole
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:33 am | 8:10 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:51 pm | 14:36 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:57 am | 8:46 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:13 am | 9:30 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:20 am | 10:24 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:13 pm | 05/01/2026 4:57 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |