Weather Sv. Kliment long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Sv. Kliment for ten days.
Monday, May 4
24 / 12°C
| 0.0 mm | 14 km/h |
| 12 °C | 11 °C | 2 am | |
| 16 °C | 15 °C | 8 am | |
| 24 °C | 22 °C | 2 pm | |
| 20 °C | 19 °C | 8 pm |
sunrise 5:24 am
sunset 8:11 pm
HOURLY
sunset 8:11 pm
|
|
|
|
Weather forecast Sv. Kliment, Czechia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h southeast |
1013 hPa | 60 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h south-southeast |
1013 hPa | 50 % | 5 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h south |
1011 hPa | 31 % | 5 °C | 78 % | 0% | 0% | 0% | 78% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h southwest |
1010 hPa | 44 % | 7 °C | 100 % | 0% | 10% | 28% | 100% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h southwest |
1011 hPa | 81 % | 9 °C | 67 % | 0% | 0% | 0% | 67% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.2 mm | 0.8 m/s3 km/h south-southeast |
1013 hPa | 78 % | 10 °C | 96 % | 0% | 0% | 0% | 96% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 21 °C 20 °C |
2.1 mm | 1.2 m/s4 km/h north-northwest |
1011 hPa | 44 % | 8 °C | 100 % | 0% | 64% | 100% | 14% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h southeast |
1011 hPa | 63 % | 10 °C | 88 % | 0% | 0% | 5% | 87% | |
Sv. Kliment, Czechia - information
State: CzechiaGPS coordinates: 49.0857; 17.2176
Time zone: Europe / Prague
Something wrong, something missing?
Weather Sv. Kliment, Czechia. Weather forecast Sv. Kliment.
Sv. Kliment - weather nearby - bigger cities
Sv. Kliment - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Sv. Kliment is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Sv. Kliment
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:24 am | 8:11 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:47 pm | 14:46 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:48 am | 8:48 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:02 am | 9:34 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:07 am | 10:30 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 10:41 pm | 05/04/2026 6:11 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |