Weather Pustá Polom week
Weather forecast for Pustá Polom for this and next week.
Friday, May 1
17 / 4°C
| 0.0 mm | 17 km/h |
| 5 °C | 3 °C | 2 am | |
| 10 °C | 8 °C | 8 am | |
| 16 °C | 14 °C | 2 pm | |
| 13 °C | 11 °C | 8 pm |
sunrise 5:24 am
sunset 8:06 pm
HOURLY
sunset 8:06 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pustá Polom, Czechia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north |
1029 hPa | 48 % | -5 °C | 44 % | 0% | 6% | 41% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1029 hPa | 53 % | -4 °C | 100 % | 0% | 9% | 100% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h northwest |
1029 hPa | 54 % | -3 °C | 100 % | 0% | 91% | 100% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h west-northwest |
1028 hPa | 60 % | 2 °C | 23 % | 0% | 23% | 2% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north |
1026 hPa | 42 % | 3 °C | 51 % | 0% | 21% | 50% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h northwest |
1024 hPa | 59 % | 4 °C | 10 % | 0% | 8% | 5% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west-northwest |
1025 hPa | 84 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southwest |
1025 hPa | 68 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southeast |
1022 hPa | 38 % | 5 °C | 51 % | 0% | 0% | 0% | 51% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h south-southeast |
1019 hPa | 49 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Pustá Polom, Czechia - information
State: CzechiaGPS coordinates: 49.8492; 17.9979
Time zone: Europe / Prague
Population: 1 394
Altitude: 441 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Pustá Polom, Czechia. Weather forecast Pustá Polom.
Pustá Polom - weather nearby - bigger cities
Pustá Polom - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pustá Polom is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pustá Polom
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:24 am | 8:06 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:45 pm | 14:41 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:47 am | 8:43 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:02 am | 9:29 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:07 am | 10:25 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:09 pm | 05/01/2026 4:48 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |