Weather Prosetín, Ústecký kraj long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Prosetín, Ústecký kraj for ten days.
Wednesday, Apr 29
11 / 4°C
| 0.0 mm | 21 km/h |
| 11 °C | 8 °C | 12 pm | |
| 11 °C | 8 °C | 3 pm | |
| 11 °C | 7 °C | 5 pm | |
| 5 °C | 2 °C | 10 pm |
sunrise 5:41 am
sunset 8:21 pm
HOURLY
sunset 8:21 pm
|
|
|
|
Weather forecast Prosetín, Ústecký kraj, Czechia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 9 AM
3 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northeast |
1027 hPa | 53 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1027 hPa | 52 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h northeast |
1028 hPa | 48 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h northeast |
1027 hPa | 39 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northeast |
1027 hPa | 37 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north-northeast |
1027 hPa | 36 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h northeast |
1027 hPa | 35 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h northeast |
1028 hPa | 36 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h northeast |
1028 hPa | 36 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east-northeast |
1028 hPa | 36 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h northeast |
1029 hPa | 39 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1029 hPa | 44 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h northeast |
1030 hPa | 44 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-northeast |
1031 hPa | 45 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-northeast |
1031 hPa | 49 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h east-northeast |
1032 hPa | 50 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east-northeast |
1032 hPa | 50 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h east-southeast |
1032 hPa | 49 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west |
1032 hPa | 49 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west |
1032 hPa | 49 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-northwest |
1032 hPa | 50 % | -6 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h northwest |
1032 hPa | 51 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h northeast |
1033 hPa | 55 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h east |
1033 hPa | 49 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east |
1033 hPa | 44 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-northeast |
1033 hPa | 43 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h east-northeast |
1033 hPa | 42 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northeast |
1032 hPa | 42 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1032 hPa | 41 % | 0 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1031 hPa | 40 % | 0 °C | 4 % | 0% | 3% | 3% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h northeast |
1031 hPa | 41 % | 0 °C | 3 % | 0% | 1% | 3% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h northeast |
1030 hPa | 41 % | 1 °C | 28 % | 0% | 14% | 26% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northeast |
1030 hPa | 42 % | 1 °C | 8 % | 0% | 0% | 8% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east |
1029 hPa | 37 % | 1 °C | 72 % | 0% | 8% | 72% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1029 hPa | 46 % | 2 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northeast |
1029 hPa | 61 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northwest |
1029 hPa | 66 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northwest |
1029 hPa | 69 % | 2 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northwest |
1029 hPa | 68 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Prosetín, Ústecký kraj, Czechia - information
State: CzechiaGPS coordinates: 50.7123; 14.1633
Time zone: Europe / Prague
Something wrong, something missing?
Weather Prosetín, Ústecký kraj, Czechia. Weather forecast Prosetín, Ústecký kraj.
Prosetín, Ústecký kraj - weather nearby - bigger cities
Prosetín, Ústecký kraj - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Prosetín, Ústecký kraj is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Prosetín, Ústecký kraj
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:41 am | 8:21 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1 pm | 14:40 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:03 am | 8:59 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:17 am | 9:45 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:21 am | 10:42 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:01 pm | 04/29/2026 4:34 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |