Weather Přední Hutě weekend
Weather forecast for Přední Hutě for this and next weekend.
Tuesday, Apr 28
9 / 0°C
| 0.0 mm | 11 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Přední Hutě, Czechia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 04/21/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1019 hPa | 97 % | 2 °C | 100 % | 0% | 100% | 94% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1019 hPa | 96 % | 2 °C | 100 % | 0% | 100% | 67% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north |
1019 hPa | 97 % | 2 °C | 100 % | 0% | 100% | 30% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1019 hPa | 97 % | 2 °C | 100 % | 6% | 100% | 4% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| fog | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1019 hPa | 97 % | 2 °C | 100 % | 50% | 100% | 89% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| fog | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north |
1019 hPa | 98 % | 2 °C | 100 % | 86% | 100% | 94% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain | 3 °C 1 °C |
0.1 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northeast |
1020 hPa | 98 % | 2 °C | 100 % | 82% | 100% | 75% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| rain | 4 °C 2 °C |
0.3 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northeast |
1020 hPa | 95 % | 3 °C | 100 % | 0% | 100% | 46% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| light rain | 4 °C 2 °C |
0.1 mm | 4.6 m/s17 km/h northeast |
1021 hPa | 95 % | 3 °C | 100 % | 0% | 100% | 90% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h northeast |
1021 hPa | 91 % | 3 °C | 100 % | 0% | 100% | 11% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| rain showers | 6 °C 3 °C |
0.5 mm | 4.5 m/s16 km/h east-northeast |
1021 hPa | 77 % | 2 °C | 22 % | 0% | 10% | 14% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| rain showers | 8 °C 5 °C |
0.4 mm | 4.7 m/s17 km/h east-northeast |
1020 hPa | 61 % | 1 °C | 39 % | 0% | 8% | 38% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain showers | 9 °C 6 °C |
0.2 mm | 4.8 m/s17 km/h east-northeast |
1020 hPa | 52 % | 0 °C | 42 % | 0% | 13% | 40% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h northeast |
1020 hPa | 49 % | 0 °C | 25 % | 0% | 13% | 20% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h northeast |
1020 hPa | 46 % | -1 °C | 49 % | 0% | 37% | 35% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h northeast |
1020 hPa | 46 % | -1 °C | 57 % | 0% | 43% | 51% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h northeast |
1021 hPa | 45 % | -2 °C | 92 % | 0% | 69% | 90% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northeast |
1021 hPa | 46 % | -2 °C | 50 % | 0% | 14% | 49% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1021 hPa | 49 % | -3 °C | 70 % | 0% | 49% | 64% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1022 hPa | 53 % | -3 °C | 89 % | 0% | 75% | 80% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1023 hPa | 53 % | -3 °C | 53 % | 0% | 8% | 53% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1023 hPa | 56 % | -3 °C | 67 % | 0% | 7% | 66% | 0% | |
Wednesday 04/22/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1024 hPa | 56 % | -4 °C | 50 % | 0% | 3% | 50% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1024 hPa | 61 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northeast |
1024 hPa | 67 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northeast |
1024 hPa | 72 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1024 hPa | 70 % | -3 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
1024 hPa | 67 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1024 hPa | 64 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1025 hPa | 66 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1025 hPa | 60 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northeast |
1025 hPa | 50 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northeast |
1025 hPa | 44 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northeast |
1025 hPa | 43 % | -3 °C | 20 % | 0% | 0% | 0% | 20% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1025 hPa | 43 % | -2 °C | 48 % | 0% | 0% | 0% | 48% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northeast |
1025 hPa | 41 % | -2 °C | 43 % | 0% | 0% | 0% | 43% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1024 hPa | 38 % | -2 °C | 15 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northeast |
1024 hPa | 36 % | -3 °C | 46 % | 0% | 0% | 0% | 46% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north |
1024 hPa | 37 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northeast |
1024 hPa | 42 % | -1 °C | 5 % | 0% | 4% | 4% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1024 hPa | 38 % | -2 °C | 15 % | 0% | 2% | 15% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northeast |
1024 hPa | 46 % | -1 °C | 8 % | 0% | 2% | 7% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north |
1024 hPa | 54 % | -1 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north |
1025 hPa | 59 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1025 hPa | 62 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1026 hPa | 66 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Přední Hutě, Czechia - information
State: CzechiaGPS coordinates: 49.6000; 13.8167
Time zone: Europe / Prague
Something wrong, something missing?
Weather Přední Hutě, Czechia. Weather forecast Přední Hutě.
Přední Hutě - weather nearby - bigger cities
Přední Hutě - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.