Weather Plasy tomorrow
Weather forecast Plasy April 30, 2026
During the day clear. The highest temperature 14 °C. At night clear. The lowest temperature 2 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Plasy, Czechia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 4 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-northeast |
1031 hPa | 36 % | -9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 3 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east-northeast |
1032 hPa | 39 % | -9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 2 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east-northeast |
1032 hPa | 44 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east-northeast |
1032 hPa | 51 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-northeast |
1032 hPa | 54 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northeast |
1032 hPa | 57 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northeast |
1032 hPa | 58 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northeast |
1033 hPa | 55 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east-northeast |
1033 hPa | 47 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-northeast |
1033 hPa | 39 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east |
1033 hPa | 35 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east-northeast |
1032 hPa | 33 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1032 hPa | 31 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1031 hPa | 29 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1031 hPa | 26 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-northeast |
1030 hPa | 26 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-northeast |
1029 hPa | 27 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h northeast |
1029 hPa | 26 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h northeast |
1028 hPa | 28 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h northeast |
1028 hPa | 34 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east |
1028 hPa | 45 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northeast |
1029 hPa | 50 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northeast |
1029 hPa | 49 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northeast |
1030 hPa | 51 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-northeast |
1030 hPa | 54 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east-northeast |
1030 hPa | 59 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h northeast |
1030 hPa | 59 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northeast |
1030 hPa | 61 % | -2 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h north-northeast |
1030 hPa | 65 % | -2 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1030 hPa | 68 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northeast |
1030 hPa | 71 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northeast |
1030 hPa | 67 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h northeast |
1031 hPa | 54 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h east-northeast |
1031 hPa | 43 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east |
1030 hPa | 39 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h east |
1030 hPa | 39 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h east |
1030 hPa | 37 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east |
1029 hPa | 36 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-northeast |
1028 hPa | 34 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h southeast |
1026 hPa | 48 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Plasy, Czechia - information
State: CzechiaGPS coordinates: 49.9345; 13.3904
Time zone: Europe / Prague
Population: 2 527
Altitude: 326 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Plasy, Czechia. Weather forecast Plasy.
Plasy - weather nearby - bigger cities
Plasy - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Plasy is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Plasy
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:44 am | 8:23 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:03 pm | 14:38 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:07 am | 9 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:22 am | 9:46 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:27 am | 10:41 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:16 pm | 04/30/2026 4:51 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |