Weather Pastvisko weekend
Weather forecast for Pastvisko for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Saturday during the day clear.
Friday, May 1
14 / 4°C
| 0.0 mm | 21 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pastvisko, Czechia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1030 hPa | 61 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1031 hPa | 52 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h northeast |
1028 hPa | 29 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north-northeast |
1026 hPa | 37 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northeast |
1027 hPa | 59 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h northeast |
1027 hPa | 52 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1025 hPa | 28 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north-northeast |
1023 hPa | 41 % | 0 °C | 5 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
Pastvisko, Czechia - information
State: CzechiaGPS coordinates: 48.9000; 16.4667
Time zone: Europe / Prague
Something wrong, something missing?
Weather Pastvisko, Czechia. Weather forecast Pastvisko.
Pastvisko - weather nearby - bigger cities
Pastvisko - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pastvisko is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pastvisko
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:33 am | 8:09 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:51 pm | 14:36 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:57 am | 8:46 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:13 am | 9:30 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:20 am | 10:23 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:12 pm | 05/01/2026 4:57 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |