Weather Panské Nové Dvory long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Panské Nové Dvory for ten days.
Sunday, May 3
23 / 12°C
| 0.0 mm | 8 km/h |
| 9 °C | 8 °C | 2 am | |
| 16 °C | 15 °C | 8 am | |
| 23 °C | 22 °C | 2 pm | |
| 16 °C | 16 °C | 8 pm |
sunrise 5:20 am
sunset 8:07 pm
HOURLY
sunset 8:07 pm
|
|
|
|
Weather forecast Panské Nové Dvory, Czechia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southeast |
1019 hPa | 74 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southeast |
1018 hPa | 57 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 23 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1016 hPa | 40 % | 8 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h southeast |
1014 hPa | 65 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south |
1015 hPa | 56 % | 3 °C | 39 % | 0% | 0% | 0% | 39% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southeast |
1015 hPa | 54 % | 8 °C | 41 % | 0% | 0% | 0% | 41% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 25 °C 24 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h south |
1013 hPa | 28 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south-southwest |
1013 hPa | 48 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Panské Nové Dvory, Czechia - information
State: CzechiaGPS coordinates: 49.6825; 18.3862
Time zone: Europe / Prague
Something wrong, something missing?
Weather Panské Nové Dvory, Czechia. Weather forecast Panské Nové Dvory.
Panské Nové Dvory - weather nearby - bigger cities
Panské Nové Dvory - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Panské Nové Dvory is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Panské Nové Dvory
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:20 am | 8:07 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:43 pm | 14:47 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:42 am | 8:44 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:57 am | 9:31 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3 am | 10:28 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 9:31 pm | 05/03/2026 5:30 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |