Weather Palupín weekend
Weather forecast for Palupín for this and next weekend.
/ °C
| mm | km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Palupín, Czechia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 04/12/2026 |
|||||||||||||
| 5 PM
11 AM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east-southeast |
1015 hPa | 61 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east-southeast |
1015 hPa | 61 % | 2 °C | 98 % | 0% | 7% | 98% | 11% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-southeast |
1015 hPa | 62 % | 2 °C | 98 % | 0% | 21% | 98% | 17% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east-southeast |
1015 hPa | 62 % | 2 °C | 100 % | 0% | 25% | 100% | 57% | |
| 9 PM
3 PM
| heavy rain showers | 9 °C 6 °C |
1.6 mm | 5.7 m/s21 km/h east-southeast |
1015 hPa | 62 % | 2 °C | 75 % | 0% | 7% | 55% | 47% | |
| 10 PM
4 PM
| rain | 8 °C 5 °C |
0.8 mm | 6.9 m/s25 km/h east-southeast |
1016 hPa | 74 % | 3 °C | 90 % | 0% | 0% | 45% | 85% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 6.9 m/s25 km/h east-southeast |
1015 hPa | 81 % | 3 °C | 98 % | 0% | 1% | 42% | 96% | |
Monday 04/13/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h east-southeast |
1015 hPa | 77 % | 3 °C | 100 % | 0% | 6% | 87% | 98% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 6.9 m/s25 km/h east-southeast |
1014 hPa | 71 % | 2 °C | 99 % | 0% | 7% | 78% | 96% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h east-southeast |
1014 hPa | 69 % | 1 °C | 89 % | 0% | 3% | 15% | 87% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h east-southeast |
1014 hPa | 69 % | 0 °C | 85 % | 0% | 0% | 26% | 79% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 7.2 m/s26 km/h east-southeast |
1014 hPa | 68 % | 0 °C | 92 % | 0% | 0% | 1% | 92% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h east-southeast |
1014 hPa | 66 % | 0 °C | 48 % | 0% | 0% | 0% | 48% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 7.5 m/s27 km/h east-southeast |
1014 hPa | 65 % | 0 °C | 18 % | 0% | 0% | 0% | 18% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 7.8 m/s28 km/h east-southeast |
1014 hPa | 64 % | -1 °C | 57 % | 0% | 0% | 0% | 57% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 7.8 m/s28 km/h east-southeast |
1014 hPa | 58 % | -1 °C | 43 % | 0% | 0% | 0% | 43% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 8.4 m/s30 km/h east-southeast |
1014 hPa | 55 % | 0 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 8.7 m/s31 km/h east-southeast |
1013 hPa | 49 % | 0 °C | 15 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 8.9 m/s32 km/h east-southeast |
1012 hPa | 46 % | 0 °C | 78 % | 0% | 0% | 0% | 78% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 9.2 m/s33 km/h southeast |
1012 hPa | 42 % | 0 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 9.2 m/s33 km/h southeast |
1012 hPa | 40 % | 0 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 9.0 m/s32 km/h southeast |
1011 hPa | 39 % | 0 °C | 97 % | 0% | 0% | 0% | 97% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 8.6 m/s31 km/h southeast |
1011 hPa | 39 % | 0 °C | 81 % | 0% | 0% | 1% | 81% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 8.2 m/s30 km/h southeast |
1010 hPa | 40 % | 1 °C | 99 % | 0% | 0% | 78% | 98% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 8.0 m/s29 km/h southeast |
1010 hPa | 41 % | 0 °C | 97 % | 0% | 0% | 78% | 96% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 7.8 m/s28 km/h southeast |
1010 hPa | 43 % | 0 °C | 94 % | 0% | 0% | 68% | 86% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h southeast |
1011 hPa | 44 % | 0 °C | 99 % | 0% | 0% | 88% | 96% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 7.8 m/s28 km/h southeast |
1011 hPa | 44 % | 0 °C | 92 % | 0% | 0% | 10% | 91% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 7.8 m/s28 km/h southeast |
1012 hPa | 45 % | -1 °C | 78 % | 0% | 0% | 14% | 75% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 8.2 m/s30 km/h southeast |
1012 hPa | 49 % | 0 °C | 61 % | 0% | 0% | 28% | 48% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 7.9 m/s28 km/h southeast |
1012 hPa | 51 % | 0 °C | 100 % | 0% | 0% | 99% | 86% | |
Palupín, Czechia - information
State: CzechiaGPS coordinates: 49.1800; 15.2253
Time zone: Europe / Prague
Altitude: 622 m
The administrative part:
- Jihočeský kraj, České Budějovice
- Jindřichův Hradec District, Jindřichův Hradec
Something wrong, something missing?
Weather Palupín, Czechia. Weather forecast Palupín.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.