Weather Nové Sedlo nad Bílinou long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Nové Sedlo nad Bílinou for ten days.
Sunday, May 3
24 / 12°C
| 0.0 mm | 2 km/h |
| 12 °C | 10 °C | 2 am | |
| 12 °C | 10 °C | 8 am | |
| 24 °C | 22 °C | 2 pm | |
| 20 °C | 19 °C | 8 pm |
sunrise 5:37 am
sunset 8:29 pm
HOURLY
sunset 8:29 pm
|
|
|
|
Weather forecast Nové Sedlo nad Bílinou, Czechia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h east-northeast |
1016 hPa | 51 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h northeast |
1017 hPa | 53 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h southeast |
1014 hPa | 24 % | 2 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northwest |
1011 hPa | 37 % | 5 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h northeast |
1012 hPa | 45 % | 1 °C | 97 % | 0% | 0% | 0% | 97% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h northeast |
1013 hPa | 48 % | 3 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east-northeast |
1010 hPa | 28 % | 4 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1008 hPa | 38 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 53% | 100% | |
Nové Sedlo nad Bílinou, Czechia - information
State: CzechiaGPS coordinates: 50.5167; 13.5000
Time zone: Europe / Prague
Something wrong, something missing?
Weather Nové Sedlo nad Bílinou, Czechia. Weather forecast Nové Sedlo nad Bílinou.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nové Sedlo nad Bílinou is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nové Sedlo nad Bílinou
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:37 am | 8:29 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:02 pm | 14:52 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:58 am | 9:08 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:11 am | 9:55 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:12 am | 10:55 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 9:56 pm | 05/03/2026 5:46 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |