Weather Nové Dvory, Ústecký kraj long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Nové Dvory, Ústecký kraj for ten days.
Tuesday, May 26
28 / 13°C
| 0.0 mm | 17 km/h |
| 16 °C | 16 °C | 2 am | |
| 20 °C | 20 °C | 8 am | |
| 28 °C | 27 °C | 2 pm | |
| 24 °C | 23 °C | 8 pm |
sunrise 5:02 am
sunset 8:59 pm
HOURLY
sunset 8:59 pm
|
|
|
|
Weather forecast Nové Dvory, Ústecký kraj, Czechia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 05/26/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northwest |
1028 hPa | 67 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west |
1028 hPa | 55 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 28 °C 27 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h northwest |
1024 hPa | 28 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 24 °C 23 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h northwest |
1022 hPa | 40 % | 9 °C | 3 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
Wednesday 05/27/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h north-northwest |
1023 hPa | 53 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northwest |
1024 hPa | 52 % | 4 °C | 9 % | 0% | 0% | 0% | 9% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 21 °C 18 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north-northwest |
1023 hPa | 24 % | 0 °C | 32 % | 0% | 0% | 32% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h north |
1023 hPa | 36 % | 2 °C | 25 % | 0% | 3% | 25% | 0% | |
Nové Dvory, Ústecký kraj, Czechia - information
State: CzechiaGPS coordinates: 50.4476; 14.1794
Time zone: Europe / Prague
Population: 375
Altitude: 161 m
The administrative part:
- Ústecký kraj, Ústí nad Labem
- Litoměřice District, Litoměřice
Something wrong, something missing?
Weather Nové Dvory, Ústecký kraj, Czechia. Weather forecast Nové Dvory, Ústecký kraj.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nové Dvory, Ústecký kraj is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nové Dvory, Ústecký kraj
data are always in the local timeSun and light
May 26, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:02 am | 8:59 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1 pm | 15:57 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:18 am | 9:42 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:21 am | 10:41 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 1:37 am | 12:30 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/25/2026 2:52 pm | 05/26/2026 2:42 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |