Weather Nová Ves, Ústecký kraj today
| 12 °C | 9 °C | 12 pm | |
| 13 °C | 9 °C | 3 pm | |
| 12 °C | 8 °C | 5 pm | |
| 6 °C | 3 °C | 10 pm |
sunrise 5:43 am
sunset 8:21 pm
HOURLY
sunset 8:21 pm
Weather forecast Nová Ves, Ústecký kraj April 29, 2026
Afternoon in the afternoon clear. The highest temperature 13 °C. At night clear. The lowest temperature 6 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Nová Ves, Ústecký kraj, Czechia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 9 AM
3 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east-northeast |
1026 hPa | 35 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1026 hPa | 30 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h northeast |
1026 hPa | 28 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h northeast |
1026 hPa | 28 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northeast |
1025 hPa | 26 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north-northeast |
1025 hPa | 23 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h north-northeast |
1025 hPa | 22 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h north-northeast |
1026 hPa | 21 % | -8 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h north-northeast |
1026 hPa | 23 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h northeast |
1026 hPa | 24 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h northeast |
1027 hPa | 26 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east-northeast |
1028 hPa | 29 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east-northeast |
1029 hPa | 29 % | -9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east-northeast |
1030 hPa | 31 % | -9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-northeast |
1031 hPa | 34 % | -9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 4 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east |
1031 hPa | 36 % | -9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-northeast |
1032 hPa | 41 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-northeast |
1032 hPa | 46 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east |
1032 hPa | 50 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east |
1032 hPa | 52 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east-northeast |
1032 hPa | 53 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east-northeast |
1032 hPa | 57 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northeast |
1033 hPa | 52 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east-northeast |
1033 hPa | 46 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-northeast |
1033 hPa | 39 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-northeast |
1033 hPa | 34 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east-northeast |
1032 hPa | 32 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east-northeast |
1032 hPa | 29 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east-northeast |
1031 hPa | 27 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northeast |
1031 hPa | 26 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1030 hPa | 25 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1030 hPa | 26 % | -5 °C | 2 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 16 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east-southeast |
1028 hPa | 25 % | -3 °C | 54 % | 0% | 0% | 54% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| partly cloudy | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h northeast |
1028 hPa | 30 % | -2 °C | 15 % | 0% | 0% | 15% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h northeast |
1028 hPa | 30 % | -3 °C | 8 % | 0% | 0% | 8% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northeast |
1028 hPa | 36 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1029 hPa | 40 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northeast |
1029 hPa | 46 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northeast |
1029 hPa | 50 % | -1 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Nová Ves, Ústecký kraj, Czechia - information
State: CzechiaGPS coordinates: 50.2859; 13.8427
Time zone: Europe / Prague
Population: 100
Altitude: 371 m
The administrative part:
- Ústecký kraj, Ústí nad Labem
- Louny District, Louny
Something wrong, something missing?
Weather Nová Ves, Ústecký kraj, Czechia. Weather forecast Nová Ves, Ústecký kraj.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nová Ves, Ústecký kraj is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Nová Ves, Ústecký kraj
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Nová Ves, Ústecký kraj
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:43 am | 8:21 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:01 pm | 14:37 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:06 am | 8:58 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:21 am | 9:44 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:26 am | 10:40 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:02 pm | 04/29/2026 4:35 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |