Weather Pov Do week
Weather forecast for Pov Do for this and next week.
Thursday, Apr 30
19 / 9°C
| 4.0 mm | 22 km/h |
| 12 °C | 9 °C | 9 am | |
| 13 °C | 10 °C | 12 pm | |
| 19 °C | 16 °C | 3 pm | |
| 11 °C | 8 °C | 9 pm |
sunrise 5:43 am
sunset 7:45 pm
HOURLY
sunset 7:45 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Pov Do, Croatia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northeast |
1015 hPa | 55 % | 5 °C | 71 % | 0% | 0% | 11% | 68% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1015 hPa | 62 % | 6 °C | 5 % | 0% | 0% | 4% | 1% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1015 hPa | 76 % | 7 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northeast |
1014 hPa | 83 % | 8 °C | 35 % | 0% | 0% | 0% | 35% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northeast |
1015 hPa | 85 % | 8 °C | 63 % | 0% | 0% | 0% | 62% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h northeast |
1015 hPa | 84 % | 8 °C | 57 % | 0% | 1% | 43% | 23% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h northeast |
1015 hPa | 77 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 91% | 99% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h north-northeast |
1016 hPa | 61 % | 6 °C | 100 % | 0% | 2% | 97% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 14 °C 12 °C |
0.7 mm | 7.1 m/s26 km/h northeast |
1017 hPa | 58 % | 5 °C | 100 % | 0% | 16% | 100% | 100% | |
| 9 AM
3 AM
| heavy rain | 12 °C 9 °C |
1.2 mm | 11.8 m/s42 km/h northeast |
1017 hPa | 69 % | 6 °C | 100 % | 0% | 84% | 100% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| heavy rain | 10 °C 7 °C |
1.7 mm | 12.6 m/s45 km/h northeast |
1018 hPa | 85 % | 7 °C | 100 % | 0% | 79% | 100% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| rain | 10 °C 7 °C |
0.4 mm | 13.3 m/s48 km/h northeast |
1019 hPa | 86 % | 7 °C | 100 % | 0% | 26% | 100% | 69% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 12.2 m/s44 km/h east-northeast |
1018 hPa | 66 % | 6 °C | 93 % | 0% | 4% | 93% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 10.0 m/s36 km/h east-northeast |
1018 hPa | 43 % | 3 °C | 10 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h east-northeast |
1017 hPa | 35 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east-northeast |
1017 hPa | 33 % | 2 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h northeast |
1017 hPa | 34 % | 2 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 8.0 m/s29 km/h northeast |
1018 hPa | 35 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 16 °C 12 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h northeast |
1018 hPa | 33 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h northeast |
1019 hPa | 36 % | 0 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h northeast |
1019 hPa | 38 % | -1 °C | 12 % | 0% | 0% | 0% | 11% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h northeast |
1020 hPa | 40 % | -1 °C | 60 % | 0% | 0% | 0% | 60% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h northeast |
1021 hPa | 40 % | -2 °C | 64 % | 0% | 0% | 0% | 64% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h northeast |
1021 hPa | 42 % | -2 °C | 14 % | 0% | 0% | 0% | 14% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northeast |
1021 hPa | 42 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northeast |
1021 hPa | 42 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north-northeast |
1021 hPa | 40 % | -4 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h northeast |
1021 hPa | 34 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h northeast |
1020 hPa | 23 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northeast |
1021 hPa | 34 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Pov Do, Croatia - information
State: CroatiaGPS coordinates: 42.5458; 18.2689
Time zone: Europe / Zagreb
Something wrong, something missing?
Weather Pov Do, Croatia. Weather forecast Pov Do.
Pov Do - weather nearby - bigger cities
Pov Do - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pov Do is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pov Do
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:43 am | 7:45 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:44 pm | 14:02 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:11 am | 8:17 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:35 am | 8:54 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:54 am | 9:35 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:45 pm | 04/30/2026 4:45 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |