Weather Ivanovići long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Ivanovići for ten days.
Sunday, May 3
21 / 10°C
| 0.0 mm | 12 km/h |
| 10 °C | 9 °C | 2 am | |
| 14 °C | 13 °C | 8 am | |
| 21 °C | 19 °C | 2 pm | |
| 16 °C | 16 °C | 8 pm |
sunrise 5:41 am
sunset 7:55 pm
HOURLY
sunset 7:55 pm
|
|
|
|
Weather forecast Ivanovići, Croatia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h northeast |
1021 hPa | 72 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 0.2 m/s1 km/h west |
1020 hPa | 57 % | 6 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h southwest |
1018 hPa | 40 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h east-northeast |
1017 hPa | 66 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h east-southeast |
1018 hPa | 78 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h east-northeast |
1019 hPa | 74 % | 10 °C | 100 % | 0% | 10% | 0% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h southwest |
1018 hPa | 48 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h east-southeast |
1016 hPa | 71 % | 11 °C | 77 % | 0% | 0% | 63% | 58% | |
Ivanovići, Croatia - information
State: CroatiaGPS coordinates: 43.3697; 17.1544
Time zone: Europe / Zagreb
Something wrong, something missing?
Weather Ivanovići, Croatia. Weather forecast Ivanovići.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ivanovići is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ivanovići
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:41 am | 7:55 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:48 pm | 14:14 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:09 am | 8:27 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:31 am | 9:05 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:48 am | 9:49 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 9:08 pm | 05/03/2026 6:04 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |