Weather Urbanización Villa Laura week
Weather forecast for Urbanización Villa Laura for this and next week.
Saturday, May 2
28 / 22°C
| 14.1 mm | 1 km/h |
| 22 °C | 26 °C | 1 am | |
| 22 °C | 26 °C | 7 am | |
| 28 °C | 33 °C | 1 pm | |
| 23 °C | 28 °C | 7 pm |
sunrise 5:53 am
sunset 6:04 pm
HOURLY
sunset 6:04 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Urbanización Villa Laura, Colombia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
2 AM
| rain | 22 °C 26 °C |
2.3 mm | 0.3 m/s1 km/h west |
1013 hPa | 94 % | 20 °C | 100 % | 0% | 51% | 33% | 100% | |
| 7 AM
8 AM
| rain | 22 °C 26 °C |
4.2 mm | 0.8 m/s3 km/h north |
1014 hPa | 92 % | 20 °C | 100 % | 0% | 53% | 59% | 100% | |
| 1 PM
2 PM
| rain | 28 °C 32 °C |
4.1 mm | 0.2 m/s1 km/h east |
1011 hPa | 68 % | 21 °C | 87 % | 0% | 26% | 27% | 77% | |
| 7 PM
8 PM
| rain | 23 °C 27 °C |
3.5 mm | 1.5 m/s5 km/h north |
1012 hPa | 93 % | 22 °C | 92 % | 0% | 9% | 14% | 90% | |
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
2 AM
| rain | 22 °C 26 °C |
1.9 mm | 0.7 m/s3 km/h north |
1014 hPa | 97 % | 21 °C | 96 % | 0% | 16% | 42% | 93% | |
| 7 AM
8 AM
| light rain | 22 °C 26 °C |
0.7 mm | 0.6 m/s2 km/h south-southeast |
1014 hPa | 92 % | 20 °C | 99 % | 0% | 28% | 31% | 97% | |
| 1 PM
2 PM
| rain showers | 28 °C 32 °C |
4.8 mm | 0.6 m/s2 km/h south-southwest |
1011 hPa | 69 % | 22 °C | 76 % | 0% | 71% | 25% | 13% | |
| 7 PM
8 PM
| heavy rain | 23 °C 28 °C |
15.1 mm | 0.5 m/s2 km/h northwest |
1013 hPa | 95 % | 22 °C | 100 % | 0% | 82% | 89% | 100% | |
Urbanización Villa Laura, Colombia - information
State: ColombiaGPS coordinates: 1.6177; -75.6018
Time zone: America / Bogota
time difference in hours with time in US is -7 hours
Altitude: 281 m
The administrative part:
- Departamento del Caquetá, Florencia, Caquetá
- Florencia, Florencia, Caquetá
Something wrong, something missing?
Weather Urbanización Villa Laura, Colombia. Weather forecast Urbanización Villa Laura.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Urbanización Villa Laura is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Urbanización Villa Laura
data are always in the local timeSun and light
May 2, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:53 am | 6:04 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:59 am | 12:10 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:32 am | 6:26 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:07 am | 6:51 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:42 am | 7:16 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/01/2026 6:06 pm | 05/02/2026 6:24 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |