Weather Sitio Muras today
| 24 °C | 29 °C | 4 pm | |
| 21 °C | 25 °C | 6 pm | |
| 21 °C | 25 °C | 8 pm | |
| 21 °C | 24 °C | 10 pm |
sunrise 5:41 am
sunset 5:59 pm
HOURLY
sunset 5:59 pm
Weather forecast Sitio Muras April 29, 2026
During the day morning fog, later morning rain. The highest temperature 26 °C. Total rainfall 5.4 mm. At night fog. The lowest temperature 19 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Sitio Muras, Colombia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
1 AM
| rain | 19 °C 22 °C |
0.4 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1015 hPa | 97 % | 18 °C | 100 % | 33% | 46% | 53% | 99% | |
| 1 AM
2 AM
| fog | 19 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-northwest |
1014 hPa | 98 % | 19 °C | 99 % | 34% | 35% | 14% | 97% | |
| 2 AM
3 AM
| fog | 19 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-northwest |
1013 hPa | 99 % | 18 °C | 98 % | 31% | 31% | 1% | 96% | |
| 3 AM
4 AM
| fog | 19 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-northwest |
1012 hPa | 99 % | 18 °C | 96 % | 30% | 34% | 6% | 96% | |
| 4 AM
5 AM
| fog | 19 °C 22 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h west-northwest |
1012 hPa | 98 % | 18 °C | 100 % | 30% | 34% | 4% | 99% | |
| 5 AM
6 AM
| fog | 19 °C 22 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h west-northwest |
1013 hPa | 96 % | 18 °C | 100 % | 31% | 38% | 3% | 100% | |
| 6 AM
7 AM
| fog | 19 °C 22 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west-northwest |
1013 hPa | 94 % | 18 °C | 100 % | 32% | 36% | 0% | 100% | |
| 7 AM
8 AM
| overcast | 22 °C 26 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west |
1014 hPa | 95 % | 20 °C | 100 % | 8% | 23% | 6% | 100% | |
| 8 AM
9 AM
| overcast | 23 °C 27 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h south-southeast |
1015 hPa | 88 % | 20 °C | 100 % | 0% | 15% | 2% | 100% | |
| 9 AM
10 AM
| rain | 25 °C 28 °C |
0.5 mm | 2.0 m/s7 km/h southeast |
1015 hPa | 75 % | 20 °C | 100 % | 0% | 18% | 3% | 100% | |
| 10 AM
11 AM
| light rain | 25 °C 29 °C |
0.2 mm | 2.6 m/s9 km/h southeast |
1015 hPa | 77 % | 20 °C | 100 % | 0% | 42% | 22% | 100% | |
| 11 AM
12 PM
| rain | 26 °C 30 °C |
0.3 mm | 2.4 m/s9 km/h southeast |
1014 hPa | 73 % | 20 °C | 100 % | 0% | 22% | 7% | 100% | |
| 12 PM
1 PM
| rain | 26 °C 30 °C |
0.4 mm | 2.9 m/s10 km/h southeast |
1013 hPa | 75 % | 21 °C | 100 % | 0% | 75% | 13% | 100% | |
| 1 PM
2 PM
| rain | 26 °C 30 °C |
0.8 mm | 2.8 m/s10 km/h southeast |
1012 hPa | 77 % | 21 °C | 99 % | 0% | 68% | 11% | 99% | |
| 2 PM
3 PM
| heavy rain | 24 °C 28 °C |
1.5 mm | 3.2 m/s12 km/h southeast |
1011 hPa | 85 % | 21 °C | 99 % | 0% | 75% | 31% | 97% | |
| 3 PM
4 PM
| light rain | 22 °C 26 °C |
0.1 mm | 2.9 m/s10 km/h south |
1012 hPa | 95 % | 21 °C | 100 % | 2% | 100% | 5% | 100% | |
| 4 PM
5 PM
| light rain | 24 °C 28 °C |
0.1 mm | 1.7 m/s6 km/h southeast |
1010 hPa | 86 % | 21 °C | 99 % | 0% | 25% | 12% | 99% | |
| 5 PM
6 PM
| overcast | 23 °C 27 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h southeast |
1010 hPa | 91 % | 21 °C | 99 % | 0% | 23% | 10% | 98% | |
| 6 PM
7 PM
| overcast | 21 °C 25 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h south |
1011 hPa | 98 % | 21 °C | 100 % | 0% | 13% | 28% | 100% | |
| 7 PM
8 PM
| light rain | 21 °C 25 °C |
0.1 mm | 0.8 m/s3 km/h south-southeast |
1013 hPa | 99 % | 20 °C | 100 % | 81% | 91% | 32% | 99% | |
| 8 PM
9 PM
| rain | 21 °C 25 °C |
0.9 mm | 0.6 m/s2 km/h east-southeast |
1014 hPa | 100 % | 20 °C | 100 % | 100% | 100% | 61% | 100% | |
| 9 PM
10 PM
| light rain | 21 °C 25 °C |
0.2 mm | 1.0 m/s4 km/h northwest |
1015 hPa | 98 % | 20 °C | 100 % | 61% | 97% | 51% | 100% | |
| 10 PM
11 PM
| fog | 21 °C 25 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west-northwest |
1015 hPa | 97 % | 20 °C | 100 % | 27% | 49% | 19% | 100% | |
| 11 PM
12 AM
| fog | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-northwest |
1015 hPa | 95 % | 19 °C | 100 % | 32% | 38% | 6% | 100% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
1 AM
| fog | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west-northwest |
1014 hPa | 95 % | 18 °C | 100 % | 34% | 35% | 7% | 100% | |
| 1 AM
2 AM
| fog | 19 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h west-northwest |
1013 hPa | 95 % | 18 °C | 100 % | 36% | 41% | 3% | 100% | |
| 2 AM
3 AM
| fog | 19 °C 22 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west-northwest |
1012 hPa | 95 % | 18 °C | 100 % | 34% | 38% | 3% | 100% | |
| 3 AM
4 AM
| fog | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west-northwest |
1012 hPa | 92 % | 18 °C | 100 % | 33% | 40% | 7% | 100% | |
| 4 AM
5 AM
| fog | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h west-northwest |
1012 hPa | 93 % | 18 °C | 100 % | 32% | 35% | 18% | 100% | |
| 5 AM
6 AM
| fog | 19 °C 22 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west-northwest |
1012 hPa | 94 % | 18 °C | 100 % | 32% | 38% | 12% | 100% | |
| 6 AM
7 AM
| fog | 19 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1013 hPa | 95 % | 18 °C | 100 % | 33% | 35% | 2% | 100% | |
| 7 AM
8 AM
| overcast | 21 °C 25 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-northwest |
1013 hPa | 95 % | 20 °C | 100 % | 14% | 21% | 3% | 100% | |
| 8 AM
9 AM
| cloudy | 23 °C 27 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h south-southeast |
1014 hPa | 85 % | 20 °C | 98 % | 0% | 9% | 9% | 98% | |
| 9 AM
10 AM
| cloudy | 25 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southeast |
1015 hPa | 71 % | 19 °C | 60 % | 0% | 10% | 3% | 56% | |
| 10 AM
11 AM
| rain showers | 26 °C 29 °C |
0.5 mm | 2.6 m/s9 km/h southeast |
1014 hPa | 64 % | 18 °C | 62 % | 0% | 25% | 8% | 46% | |
| 11 AM
12 PM
| rain showers | 26 °C 29 °C |
0.7 mm | 2.8 m/s10 km/h southeast |
1014 hPa | 66 % | 19 °C | 80 % | 0% | 31% | 14% | 66% | |
| 12 PM
1 PM
| heavy rain showers | 26 °C 29 °C |
1.3 mm | 3.1 m/s11 km/h southeast |
1013 hPa | 73 % | 20 °C | 66 % | 0% | 47% | 31% | 10% | |
| 1 PM
2 PM
| heavy rain showers | 25 °C 29 °C |
1.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southeast |
1012 hPa | 82 % | 21 °C | 77 % | 0% | 34% | 19% | 59% | |
| 2 PM
3 PM
| rain | 24 °C 28 °C |
0.3 mm | 2.7 m/s10 km/h southeast |
1010 hPa | 86 % | 21 °C | 99 % | 0% | 35% | 48% | 99% | |
| 3 PM
4 PM
| overcast | 24 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southeast |
1010 hPa | 84 % | 21 °C | 98 % | 0% | 25% | 12% | 97% | |
| 4 PM
5 PM
| overcast | 25 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h southeast |
1010 hPa | 80 % | 21 °C | 100 % | 0% | 19% | 21% | 100% | |
| 5 PM
6 PM
| overcast | 23 °C 27 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h southeast |
1010 hPa | 88 % | 21 °C | 100 % | 0% | 36% | 7% | 100% | |
| 6 PM
7 PM
| cloudy | 22 °C 26 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h west-southwest |
1011 hPa | 95 % | 21 °C | 100 % | 0% | 3% | 3% | 100% | |
| 7 PM
8 PM
| cloudy | 21 °C 24 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h west |
1012 hPa | 93 % | 20 °C | 100 % | 0% | 2% | 3% | 100% | |
| 8 PM
9 PM
| cloudy | 21 °C 24 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h west-southwest |
1014 hPa | 91 % | 19 °C | 100 % | 0% | 8% | 7% | 100% | |
| 9 PM
10 PM
| overcast | 21 °C 24 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h west |
1015 hPa | 91 % | 19 °C | 100 % | 21% | 25% | 15% | 100% | |
| 10 PM
11 PM
| overcast | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h west |
1015 hPa | 91 % | 18 °C | 100 % | 23% | 31% | 24% | 99% | |
| 11 PM
12 AM
| light rain | 20 °C 23 °C |
0.2 mm | 0.8 m/s3 km/h west |
1015 hPa | 92 % | 18 °C | 100 % | 25% | 41% | 18% | 100% | |
Sitio Muras, Colombia - information
State: ColombiaGPS coordinates: 4.8861; -73.2586
Time zone: America / Bogota
time difference in hours with time in US is -7 hours
Altitude: 1551 m
The administrative part:
- Departamento de Boyacá, Tunja, Boyacá
- Santa María, Santa María, Boyacá
Something wrong, something missing?
Weather Sitio Muras, Colombia. Weather forecast Sitio Muras.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Sitio Muras is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Sitio Muras
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Sitio Muras
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:41 am | 5:59 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:50 am | 12:17 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:19 am | 6:21 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:55 am | 6:45 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:30 am | 7:10 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 3:46 pm | 04/29/2026 4:02 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |