Weather Serra da Demanda tomorrow
| 25 °C | 28 °C | 9 am | |
| 29 °C | 32 °C | 12 pm | |
| 30 °C | 32 °C | 3 pm | |
| 22 °C | 24 °C | 9 pm |
sunrise 6:09 am
sunset 5:29 pm
HOURLY
sunset 5:29 pm
Weather forecast Serra da Demanda April 29, 2026
During the day morning cloudy, later morning partly cloudy, in the afternoon initially partly cloudy, later cloudy. The highest temperature 30 °C. At night clear. The lowest temperature 19 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Serra da Demanda, Brazil extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
11 PM
| clear | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1016 hPa | 87 % | 19 °C | 10 % | 0% | 10% | 0% | 0% | |
| 1 AM
12 AM
| partly cloudy | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-northeast |
1016 hPa | 89 % | 20 °C | 20 % | 0% | 18% | 0% | 1% | |
| 2 AM
1 AM
| partly cloudy | 21 °C 24 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h east-southeast |
1015 hPa | 93 % | 20 °C | 31 % | 0% | 31% | 0% | 0% | |
| 3 AM
2 AM
| partly cloudy | 21 °C 25 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h east |
1015 hPa | 96 % | 20 °C | 26 % | 0% | 19% | 0% | 9% | |
| 4 AM
3 AM
| cloudy | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h north |
1015 hPa | 99 % | 19 °C | 68 % | 0% | 12% | 0% | 63% | |
| 5 AM
4 AM
| fog | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1015 hPa | 99 % | 19 °C | 98 % | 87% | 85% | 0% | 85% | |
| 6 AM
5 AM
| fog | 19 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northwest |
1016 hPa | 99 % | 19 °C | 97 % | 99% | 97% | 0% | 7% | |
| 7 AM
6 AM
| fog | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north |
1016 hPa | 98 % | 20 °C | 85 % | 86% | 85% | 0% | 0% | |
| 8 AM
7 AM
| partly cloudy | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east-northeast |
1017 hPa | 91 % | 20 °C | 32 % | 2% | 32% | 0% | 0% | |
| 9 AM
8 AM
| partly cloudy | 25 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northeast |
1017 hPa | 78 % | 20 °C | 24 % | 0% | 24% | 0% | 0% | |
| 10 AM
9 AM
| clear | 26 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northeast |
1016 hPa | 70 % | 20 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 11 AM
10 AM
| clear | 28 °C 31 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1015 hPa | 65 % | 20 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 12 PM
11 AM
| clear | 29 °C 32 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1014 hPa | 61 % | 20 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
12 PM
| cloudy | 29 °C 32 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northeast |
1013 hPa | 57 % | 20 °C | 50 % | 0% | 0% | 0% | 50% | |
| 2 PM
1 PM
| cloudy | 30 °C 33 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northeast |
1012 hPa | 56 % | 19 °C | 78 % | 0% | 10% | 1% | 76% | |
| 3 PM
2 PM
| cloudy | 30 °C 33 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northeast |
1012 hPa | 55 % | 19 °C | 85 % | 0% | 7% | 0% | 83% | |
| 4 PM
3 PM
| cloudy | 29 °C 32 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northeast |
1012 hPa | 58 % | 19 °C | 65 % | 0% | 1% | 0% | 65% | |
| 5 PM
4 PM
| cloudy | 27 °C 30 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northeast |
1012 hPa | 68 % | 20 °C | 60 % | 0% | 0% | 0% | 59% | |
| 6 PM
5 PM
| cloudy | 25 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northeast |
1013 hPa | 73 % | 19 °C | 90 % | 0% | 0% | 0% | 90% | |
| 7 PM
6 PM
| cloudy | 23 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northeast |
1014 hPa | 77 % | 19 °C | 53 % | 0% | 0% | 0% | 53% | |
| 8 PM
7 PM
| cloudy | 23 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northeast |
1014 hPa | 78 % | 18 °C | 66 % | 0% | 0% | 0% | 66% | |
| 9 PM
8 PM
| clear | 22 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1014 hPa | 79 % | 18 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
2 AM
| clear | 19 °C 21 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h northeast |
1014 hPa | 87 % | 17 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 9 AM
8 AM
| clear | 24 °C 27 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h east-southeast |
1016 hPa | 72 % | 18 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 3 PM
2 PM
| partly cloudy | 30 °C 33 °C |
0.1 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southeast |
1013 hPa | 52 % | 19 °C | 27 % | 0% | 0% | 3% | 25% | |
| 9 PM
8 PM
| overcast | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h west-southwest |
1018 hPa | 90 % | 19 °C | 97 % | 0% | 8% | 2% | 97% | |
Serra da Demanda, Brazil - information
State: BrazilGPS coordinates: -21.6167; -43.0500
Time zone: America / Sao Paulo
time difference in hours with time in US is -5 hours
Something wrong, something missing?
Weather Serra da Demanda, Brazil. Weather forecast Serra da Demanda.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Serra da Demanda is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Serra da Demanda
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:09 am | 5:29 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:49 am | 11:20 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:45 am | 5:52 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:20 am | 6:18 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:53 am | 6:44 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 3:33 pm | 04/29/2026 4:12 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |