Weather Santa Lucrécia long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Santa Lucrécia for ten days.
Tuesday, May 26
22 / 17°C
| 2.3 mm | 4 km/h |
| 17 °C | 19 °C | 3 am | |
| 19 °C | 21 °C | 9 am | |
| 22 °C | 24 °C | 3 pm | |
| 17 °C | 19 °C | 9 pm |
sunrise 6:30 am
sunset 5:23 pm
HOURLY
sunset 5:23 pm
|
|
|
|
Weather forecast Santa Lucrécia, Brazil extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 05/26/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
2 AM
| overcast | 17 °C 19 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h east-southeast |
1021 hPa | 98 % | 16 °C | 99 % | 0% | 97% | 0% | 45% | |
| 9 AM
8 AM
| rain showers | 19 °C 21 °C |
1.1 mm | 0.9 m/s3 km/h northeast |
1024 hPa | 86 % | 16 °C | 75 % | 0% | 75% | 0% | 0% | |
| 3 PM
2 PM
| light rain showers | 22 °C 24 °C |
0.9 mm | 1.2 m/s4 km/h west-southwest |
1021 hPa | 71 % | 16 °C | 79 % | 0% | 25% | 14% | 69% | |
| 9 PM
8 PM
| overcast | 17 °C 19 °C |
0.3 mm | 0.8 m/s3 km/h east-southeast |
1024 hPa | 94 % | 16 °C | 100 % | 0% | 99% | 100% | 0% | |
Wednesday 05/27/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
2 AM
| cloudy | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h east-southeast |
1024 hPa | 99 % | 14 °C | 54 % | 0% | 53% | 3% | 0% | |
| 9 AM
8 AM
| rain showers | 18 °C 20 °C |
1.2 mm | 1.1 m/s4 km/h east |
1026 hPa | 87 % | 15 °C | 53 % | 0% | 53% | 0% | 0% | |
| 3 PM
2 PM
| cloudy | 21 °C 23 °C |
0.4 mm | 1.0 m/s4 km/h east-southeast |
1023 hPa | 73 % | 16 °C | 46 % | 0% | 25% | 29% | 0% | |
| 9 PM
8 PM
| cloudy | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east |
1025 hPa | 94 % | 15 °C | 42 % | 0% | 39% | 10% | 0% | |
Santa Lucrécia, Brazil - information
State: BrazilGPS coordinates: -22.7926; -45.0817
Time zone: America / Sao Paulo
time difference in hours with time in US is -5 hours
Something wrong, something missing?
Weather Santa Lucrécia, Brazil. Weather forecast Santa Lucrécia.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Santa Lucrécia is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Santa Lucrécia
data are always in the local timeSun and light
May 26, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:30 am | 5:23 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:57 am | 10:53 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:06 am | 5:48 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:39 am | 6:15 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 5:11 am | 6:42 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/25/2026 1:43 pm | 05/26/2026 2:18 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |