Weather Rótulo weekend
Weather forecast for Rótulo for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day morning overcast, in the afternoon initially overcast, later partly cloudy. Sunday during the day clear.
Sunday, May 3
27 / 17°C
| 0.0 mm | 5 km/h |
| 17 °C | 19 °C | 3 am | |
| 23 °C | 25 °C | 9 am | |
| 27 °C | 27 °C | 3 pm | |
| 21 °C | 22 °C | 9 pm |
sunrise 6:10 am
sunset 5:33 pm
HOURLY
sunset 5:33 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Rótulo, Brazil extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
2 AM
| clear | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h south |
1015 hPa | 85 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
8 AM
| clear | 23 °C 25 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h south |
1017 hPa | 69 % | 16 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
| 3 PM
2 PM
| clear | 27 °C 27 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southeast |
1012 hPa | 35 % | 10 °C | 10 % | 0% | 0% | 2% | 8% | |
| 9 PM
8 PM
| clear | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-southeast |
1015 hPa | 58 % | 12 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
2 AM
| clear | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h southeast |
1015 hPa | 82 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
8 AM
| clear | 22 °C 24 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h east-southeast |
1018 hPa | 70 % | 16 °C | 2 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 3 PM
2 PM
| partly cloudy | 27 °C 28 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west |
1013 hPa | 45 % | 14 °C | 18 % | 0% | 1% | 18% | 0% | |
| 9 PM
8 PM
| clear | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h southeast |
1016 hPa | 56 % | 12 °C | 8 % | 0% | 0% | 8% | 0% | |
Rótulo, Brazil - information
State: BrazilGPS coordinates: -19.2000; -43.7833
Time zone: America / Sao Paulo
time difference in hours with time in US is -5 hours
Something wrong, something missing?
Weather Rótulo, Brazil. Weather forecast Rótulo.
Rótulo - weather nearby - bigger cities
Rótulo - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Rótulo is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Rótulo
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:10 am | 5:33 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:51 am | 11:22 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:47 am | 5:56 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:21 am | 6:21 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:56 am | 6:47 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 6:03 pm | 05/03/2026 7:43 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |