Weather Ramberg long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Ramberg for ten days.
Sunday, May 3
25 / 13°C
| 0.0 mm | 17 km/h |
| 13 °C | 11 °C | 2 am | |
| 14 °C | 12 °C | 8 am | |
| 25 °C | 22 °C | 2 pm | |
| 21 °C | 19 °C | 8 pm |
sunrise 5:32 am
sunset 8:11 pm
HOURLY
sunset 8:11 pm
|
|
|
|
Weather forecast Ramberg, Austria extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h southeast |
1018 hPa | 54 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h southeast |
1017 hPa | 51 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 25 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h southeast |
1015 hPa | 20 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h south-southeast |
1013 hPa | 31 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south-southeast |
1014 hPa | 54 % | 5 °C | 48 % | 0% | 0% | 0% | 48% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h southeast |
1014 hPa | 50 % | 4 °C | 67 % | 0% | 0% | 0% | 67% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 26 °C 23 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h southeast |
1011 hPa | 19 % | 1 °C | 96 % | 0% | 0% | 0% | 96% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 23 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h south-southeast |
1010 hPa | 33 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
Ramberg, Austria - information
State: AustriaGPS coordinates: 48.2667; 16.2667
Time zone: Europe / Vienna
Altitude: 267 m
The administrative part:
- Lower Austria, Sankt Pölten
- Politischer Bezirk Tulln, Tulln
Something wrong, something missing?
Weather Ramberg, Austria. Weather forecast Ramberg.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ramberg is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ramberg
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:32 am | 8:11 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:51 pm | 14:39 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:56 am | 8:47 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:13 am | 9:31 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:20 am | 10:24 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 9:33 pm | 05/03/2026 5:46 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |