Weather Niederer Gjaidstein weekend
Weather forecast for Niederer Gjaidstein for this and next weekend.
/ °C
| mm | km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Niederer Gjaidstein, Austria extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 04/19/2026 |
|||||||||||||
| 11 PM
5 PM
| snow | -2 °C -5 °C |
0.3 mm | 2.5 m/s9 km/h northwest |
1019 hPa | 99 % | -2 °C | 100 % | 84% | 100% | 92% | 0% | |
Monday 04/20/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| light snow | -2 °C -5 °C |
0.1 mm | 2.6 m/s9 km/h northwest |
1020 hPa | 98 % | -2 °C | 100 % | 0% | 100% | 16% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | -3 °C -6 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northwest |
1020 hPa | 99 % | -3 °C | 100 % | 8% | 100% | 5% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| fog | -3 °C -6 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northwest |
1020 hPa | 99 % | -3 °C | 100 % | 80% | 100% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| fog | -4 °C -7 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1020 hPa | 99 % | -3 °C | 100 % | 81% | 100% | 10% | 52% | |
| 4 AM
10 PM
| fog | -4 °C -7 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-northwest |
1020 hPa | 99 % | -4 °C | 99 % | 81% | 98% | 25% | 25% | |
| 5 AM
11 PM
| fog | -5 °C -8 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-northwest |
1019 hPa | 100 % | -4 °C | 100 % | 100% | 100% | 1% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| fog | -5 °C -8 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-northwest |
1019 hPa | 99 % | -4 °C | 100 % | 100% | 100% | 26% | 10% | |
| 7 AM
1 AM
| fog | -5 °C -8 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-northwest |
1019 hPa | 98 % | -4 °C | 100 % | 100% | 100% | 17% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| fog | -4 °C -7 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northwest |
1019 hPa | 93 % | -4 °C | 98 % | 25% | 98% | 38% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| light snow | -3 °C -6 °C |
0.2 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1018 hPa | 86 % | -4 °C | 100 % | 10% | 100% | 28% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| light snow | -2 °C -5 °C |
0.1 mm | 3.0 m/s11 km/h northwest |
1018 hPa | 80 % | -4 °C | 94 % | 3% | 91% | 32% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| light snow showers | -1 °C -4 °C |
0.1 mm | 3.8 m/s14 km/h northwest |
1018 hPa | 70 % | -5 °C | 82 % | 0% | 75% | 33% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| light sleet | 0 °C -4 °C |
0.1 mm | 4.0 m/s14 km/h northwest |
1017 hPa | 63 % | -5 °C | 86 % | 0% | 82% | 28% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| sleet showers | 1 °C -2 °C |
0.3 mm | 4.1 m/s15 km/h northwest |
1016 hPa | 60 % | -5 °C | 59 % | 0% | 51% | 19% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| light sleet showers | 1 °C -2 °C |
0.2 mm | 3.6 m/s13 km/h northwest |
1016 hPa | 60 % | -5 °C | 37 % | 0% | 34% | 11% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| light sleet showers | 2 °C -1 °C |
0.2 mm | 3.9 m/s14 km/h northwest |
1015 hPa | 58 % | -5 °C | 23 % | 0% | 21% | 3% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h northwest |
1014 hPa | 60 % | -4 °C | 63 % | 0% | 59% | 13% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northwest |
1014 hPa | 61 % | -5 °C | 43 % | 0% | 35% | 15% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northwest |
1015 hPa | 67 % | -5 °C | 43 % | 0% | 23% | 28% | 2% | |
| 7 PM
1 PM
| light snow showers | -1 °C -4 °C |
0.2 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1016 hPa | 73 % | -5 °C | 42 % | 0% | 23% | 26% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| snow showers | -3 °C -6 °C |
0.7 mm | 2.0 m/s7 km/h northwest |
1017 hPa | 86 % | -5 °C | 72 % | 0% | 66% | 28% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | -3 °C -6 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-northwest |
1018 hPa | 85 % | -5 °C | 78 % | 0% | 76% | 28% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | -4 °C -7 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1018 hPa | 89 % | -5 °C | 98 % | 0% | 98% | 10% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | -4 °C -7 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northwest |
1019 hPa | 91 % | -5 °C | 97 % | 0% | 97% | 7% | 0% | |
Niederer Gjaidstein, Austria - information
State: AustriaGPS coordinates: 47.4833; 13.6500
Time zone: Europe / Vienna
Something wrong, something missing?
Weather Niederer Gjaidstein, Austria. Weather forecast Niederer Gjaidstein.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.