Weather Kampichl tomorrow
| 9 °C | 6 °C | 9 am | |
| 11 °C | 8 °C | 12 pm | |
| 14 °C | 11 °C | 3 pm | |
| 8 °C | 5 °C | 9 pm |
sunrise 5:41 am
sunset 8:04 pm
HOURLY
sunset 8:04 pm
Weather forecast Kampichl April 29, 2026
During the day morning overcast, in the afternoon initially overcast, later partly cloudy. The highest temperature 14 °C. At night clear. The lowest temperature 5 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kampichl, Austria extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h southwest |
1020 hPa | 55 % | 2 °C | 100 % | 0% | 36% | 71% | 100% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northeast |
1020 hPa | 56 % | 2 °C | 100 % | 0% | 95% | 95% | 100% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northeast |
1021 hPa | 58 % | 1 °C | 100 % | 0% | 46% | 36% | 100% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1021 hPa | 61 % | 1 °C | 100 % | 0% | 27% | 39% | 100% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northwest |
1021 hPa | 63 % | 1 °C | 100 % | 0% | 81% | 34% | 100% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1021 hPa | 63 % | 1 °C | 100 % | 0% | 51% | 10% | 100% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1022 hPa | 63 % | 0 °C | 100 % | 0% | 50% | 16% | 100% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northeast |
1023 hPa | 53 % | 0 °C | 100 % | 0% | 71% | 85% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northeast |
1023 hPa | 52 % | -1 °C | 100 % | 0% | 96% | 85% | 100% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northeast |
1023 hPa | 50 % | -1 °C | 100 % | 0% | 96% | 97% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-northeast |
1023 hPa | 49 % | 0 °C | 100 % | 0% | 94% | 94% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-northeast |
1023 hPa | 46 % | 0 °C | 100 % | 0% | 94% | 81% | 100% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east-northeast |
1023 hPa | 42 % | -1 °C | 100 % | 0% | 93% | 81% | 100% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east |
1023 hPa | 40 % | -1 °C | 100 % | 0% | 86% | 81% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east |
1022 hPa | 36 % | -1 °C | 100 % | 0% | 35% | 19% | 100% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east-northeast |
1022 hPa | 33 % | -2 °C | 100 % | 0% | 22% | 2% | 100% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-northeast |
1021 hPa | 30 % | -3 °C | 75 % | 0% | 18% | 27% | 64% | |
| 5 PM
11 AM
| partly cloudy | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h northeast |
1021 hPa | 25 % | -5 °C | 19 % | 0% | 1% | 19% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northeast |
1021 hPa | 25 % | -6 °C | 10 % | 0% | 0% | 10% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1022 hPa | 29 % | -5 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northeast |
1023 hPa | 35 % | -5 °C | 8 % | 0% | 0% | 7% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h northeast |
1025 hPa | 40 % | -4 °C | 26 % | 0% | 19% | 25% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h northeast |
1027 hPa | 41 % | -6 °C | 32 % | 0% | 30% | 14% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h northeast |
1029 hPa | 38 % | -8 °C | 44 % | 0% | 41% | 28% | 0% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 4 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1029 hPa | 39 % | -8 °C | 18 % | 0% | 15% | 10% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 3 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1030 hPa | 43 % | -8 °C | 7 % | 0% | 6% | 7% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northeast |
1030 hPa | 47 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1030 hPa | 51 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1031 hPa | 55 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1031 hPa | 57 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northwest |
1031 hPa | 59 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northwest |
1031 hPa | 50 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northeast |
1032 hPa | 42 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1031 hPa | 38 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1031 hPa | 34 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northeast |
1031 hPa | 30 % | -8 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1030 hPa | 27 % | -8 °C | 9 % | 0% | 0% | 0% | 9% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1029 hPa | 25 % | -8 °C | 19 % | 0% | 0% | 0% | 19% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northeast |
1029 hPa | 24 % | -8 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h northeast |
1028 hPa | 23 % | -8 °C | 20 % | 0% | 0% | 0% | 20% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northeast |
1027 hPa | 24 % | -7 °C | 19 % | 0% | 0% | 0% | 19% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northeast |
1027 hPa | 26 % | -6 °C | 8 % | 0% | 0% | 0% | 8% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northeast |
1027 hPa | 29 % | -6 °C | 12 % | 0% | 0% | 0% | 12% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1027 hPa | 32 % | -5 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1028 hPa | 38 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-northwest |
1028 hPa | 43 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west |
1028 hPa | 46 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h west |
1029 hPa | 48 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Kampichl, Austria - information
State: AustriaGPS coordinates: 47.5333; 16.1500
Time zone: Europe / Vienna
Population: 250
Altitude: 709 m
The administrative part:
- Lower Austria, Sankt Pölten
- Politischer Bezirk Neunkirchen, Pottschach
Something wrong, something missing?
Weather Kampichl, Austria. Weather forecast Kampichl.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kampichl is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kampichl
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:41 am | 8:04 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:52 pm | 14:22 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:07 am | 8:39 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:25 am | 9:21 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:37 am | 10:10 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:51 pm | 04/29/2026 4:29 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |