Weather Gopperding long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Gopperding for ten days.
Wednesday, Apr 29
17 / 7°C
| 0.0 mm | 16 km/h |
| 11 °C | 8 °C | 9 am | |
| 15 °C | 12 °C | 12 pm | |
| 17 °C | 13 °C | 3 pm | |
| 11 °C | 7 °C | 9 pm |
sunrise 5:50 am
sunset 8:17 pm
HOURLY
sunset 8:17 pm
|
|
|
|
Weather forecast Gopperding, Austria extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h northeast |
1019 hPa | 42 % | 0 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h east-northeast |
1020 hPa | 46 % | 0 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east-northeast |
1020 hPa | 50 % | 0 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h east-northeast |
1020 hPa | 52 % | 0 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east-northeast |
1020 hPa | 53 % | 0 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h east-northeast |
1021 hPa | 52 % | -1 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h east-northeast |
1021 hPa | 49 % | -2 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east-northeast |
1021 hPa | 46 % | -3 °C | 80 % | 0% | 0% | 0% | 80% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east-northeast |
1022 hPa | 43 % | -2 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east-northeast |
1022 hPa | 38 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east-northeast |
1022 hPa | 33 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east-northeast |
1022 hPa | 31 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h east-northeast |
1022 hPa | 30 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east-northeast |
1022 hPa | 28 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east-northeast |
1021 hPa | 25 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east-northeast |
1021 hPa | 22 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 17 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east-northeast |
1021 hPa | 21 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 16 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east-northeast |
1021 hPa | 22 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 15 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h northeast |
1021 hPa | 23 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h northeast |
1022 hPa | 25 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h northeast |
1023 hPa | 29 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h northeast |
1024 hPa | 33 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h northeast |
1026 hPa | 37 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h east-northeast |
1027 hPa | 36 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h east |
1028 hPa | 35 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east |
1029 hPa | 37 % | -7 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east |
1029 hPa | 39 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 4 °C 0 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east |
1029 hPa | 40 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 4 °C 0 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1030 hPa | 42 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 3 °C -1 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east |
1030 hPa | 43 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 3 °C -1 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east |
1030 hPa | 44 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 3 °C -1 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east |
1031 hPa | 46 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east |
1031 hPa | 42 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east |
1031 hPa | 35 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east |
1030 hPa | 31 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east |
1030 hPa | 30 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east |
1030 hPa | 28 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h east |
1029 hPa | 26 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east |
1028 hPa | 24 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east |
1028 hPa | 24 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east-northeast |
1027 hPa | 23 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east-northeast |
1027 hPa | 22 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east-northeast |
1026 hPa | 23 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 13 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east-northeast |
1026 hPa | 25 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-northeast |
1027 hPa | 29 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1028 hPa | 33 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east |
1028 hPa | 35 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east |
1028 hPa | 37 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Gopperding, Austria - information
State: AustriaGPS coordinates: 48.4408; 13.4623
Time zone: Europe / Vienna
Population: 124
Altitude: 0 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Gopperding, Austria. Weather forecast Gopperding.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Gopperding is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Gopperding
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:50 am | 8:17 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:03 pm | 14:27 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:14 am | 8:53 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:32 am | 9:36 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:41 am | 10:27 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:02 pm | 04/29/2026 4:39 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |