Weather Muddy Fork tomorrow
| 18 °C | 18 °C | 9 am | |
| 22 °C | 22 °C | 12 pm | |
| 23 °C | 23 °C | 3 pm | |
| 19 °C | 19 °C | 9 pm |
sunrise 6:27 am
sunset 7:58 pm
HOURLY
sunset 7:58 pm
Weather forecast Muddy Fork April 29, 2026
During the day overcast, in the evening cloudy. The highest temperature 23 °C. At night overcast. The lowest temperature 16 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Muddy Fork, Arkansas, USA extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
1 AM
| cloudy | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west-northwest |
1011 hPa | 97 % | 19 °C | 63 % | 0% | 63% | 0% | 0% | |
| 1 AM
2 AM
| overcast | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west-southwest |
1012 hPa | 98 % | 19 °C | 96 % | 0% | 96% | 6% | 0% | |
| 2 AM
3 AM
| overcast | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west |
1013 hPa | 99 % | 19 °C | 98 % | 0% | 98% | 0% | 7% | |
| 3 AM
4 AM
| overcast | 19 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northwest |
1013 hPa | 96 % | 18 °C | 100 % | 0% | 99% | 0% | 96% | |
| 4 AM
5 AM
| overcast | 18 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1013 hPa | 95 % | 17 °C | 97 % | 0% | 71% | 0% | 92% | |
| 5 AM
6 AM
| cloudy | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1012 hPa | 95 % | 16 °C | 93 % | 0% | 0% | 0% | 93% | |
| 6 AM
7 AM
| cloudy | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1013 hPa | 95 % | 15 °C | 96 % | 0% | 0% | 0% | 96% | |
| 7 AM
8 AM
| partly cloudy | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north |
1014 hPa | 95 % | 15 °C | 30 % | 0% | 2% | 0% | 28% | |
| 8 AM
9 AM
| overcast | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northeast |
1015 hPa | 92 % | 15 °C | 100 % | 0% | 78% | 0% | 100% | |
| 9 AM
10 AM
| overcast | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h north-northeast |
1015 hPa | 88 % | 15 °C | 98 % | 0% | 82% | 0% | 93% | |
| 10 AM
11 AM
| cloudy | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north-northeast |
1015 hPa | 79 % | 15 °C | 99 % | 0% | 10% | 0% | 99% | |
| 11 AM
12 PM
| cloudy | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h northeast |
1016 hPa | 70 % | 14 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 12 PM
1 PM
| cloudy | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h northeast |
1016 hPa | 62 % | 14 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 1 PM
2 PM
| cloudy | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h northeast |
1015 hPa | 58 % | 14 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 2 PM
3 PM
| cloudy | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h northeast |
1014 hPa | 57 % | 14 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 3 PM
4 PM
| overcast | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h northeast |
1013 hPa | 57 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 18% | 100% | |
| 4 PM
5 PM
| overcast | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h northeast |
1013 hPa | 58 % | 13 °C | 100 % | 0% | 1% | 96% | 100% | |
| 5 PM
6 PM
| overcast | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-northeast |
1012 hPa | 60 % | 14 °C | 100 % | 0% | 20% | 93% | 100% | |
| 6 PM
7 PM
| overcast | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-northeast |
1012 hPa | 64 % | 14 °C | 100 % | 0% | 7% | 20% | 100% | |
| 7 PM
8 PM
| overcast | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east-northeast |
1013 hPa | 67 % | 14 °C | 100 % | 0% | 0% | 59% | 100% | |
| 8 PM
9 PM
| cloudy | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h northeast |
1013 hPa | 67 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 9 PM
10 PM
| cloudy | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h northeast |
1014 hPa | 67 % | 12 °C | 79 % | 0% | 0% | 0% | 79% | |
| 10 PM
11 PM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east-northeast |
1015 hPa | 71 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 7% | 100% | |
| 11 PM
12 AM
| cloudy | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h northeast |
1015 hPa | 75 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
1 AM
| cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h northeast |
1015 hPa | 77 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 4% | 100% | |
| 1 AM
2 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h northeast |
1015 hPa | 72 % | 11 °C | 95 % | 0% | 0% | 54% | 93% | |
| 2 AM
3 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h northeast |
1015 hPa | 70 % | 10 °C | 97 % | 0% | 0% | 86% | 95% | |
| 3 AM
4 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h northeast |
1014 hPa | 71 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 71% | 100% | |
| 4 AM
5 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h northeast |
1015 hPa | 71 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 52% | 100% | |
| 5 AM
6 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east-northeast |
1015 hPa | 72 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 27% | 100% | |
| 6 AM
7 AM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east-northeast |
1016 hPa | 72 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 2% | 100% | |
| 7 AM
8 AM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east-northeast |
1016 hPa | 74 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 8 AM
9 AM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east-northeast |
1016 hPa | 72 % | 9 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 9 AM
10 AM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east-northeast |
1016 hPa | 67 % | 9 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 10 AM
11 AM
| cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east-northeast |
1016 hPa | 59 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 11 AM
12 PM
| cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h east-northeast |
1016 hPa | 53 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 12 PM
1 PM
| overcast | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h east-northeast |
1016 hPa | 51 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 14% | 100% | |
| 1 PM
2 PM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east |
1016 hPa | 49 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 14% | 100% | |
| 7 PM
8 PM
| overcast | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1014 hPa | 61 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 14% | 100% | |
Muddy Fork, Arkansas, USA - information
State: Arkansas, USAGPS coordinates: 34.1359; -93.8949
Time zone: America / Chicago
time difference in hours with time in US is -7 hours
Something wrong, something missing?
Weather Muddy Fork, Arkansas, USA. Weather forecast Muddy Fork.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Muddy Fork is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Muddy Fork
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:27 am | 7:58 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:12 pm | 13:30 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6 am | 8:25 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:29 am | 8:56 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:56 am | 9:30 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:23 pm | 04/29/2026 5:07 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |