Weather Kūchnay Rāẕay weekend
Weather forecast for Kūchnay Rāẕay for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day clear. Sunday during the day clear.
Friday, May 1
37 / 19°C
| 0.0 mm | 26 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kūchnay Rāẕay, Afghanistan extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 4 AM
8 PM
| clear | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east-northeast |
1002 hPa | 22 % | 0 °C | 10 % | 0% | 0% | 10% | 0% | |
| 10 AM
2 AM
| clear | 31 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h west |
1005 hPa | 17 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
8 AM
| clear | 37 °C 34 °C |
0.0 mm | 7.2 m/s26 km/h west-northwest |
1000 hPa | 12 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
2 PM
| clear | 26 °C 23 °C |
0.0 mm | 8.3 m/s30 km/h northwest |
1004 hPa | 27 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 4 AM
8 PM
| clear | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h northwest |
1005 hPa | 44 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
2 AM
| clear | 28 °C 26 °C |
0.0 mm | 8.0 m/s29 km/h northwest |
1007 hPa | 25 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
8 AM
| clear | 33 °C 29 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h west-northwest |
1004 hPa | 11 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
2 PM
| clear | 26 °C 23 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h north-northwest |
1006 hPa | 22 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Kūchnay Rāẕay, Afghanistan - information
State: AfghanistanGPS coordinates: 31.4640; 62.6996
Time zone: Asia / Kabul
time difference in hours with time in US is +2:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Kūchnay Rāẕay, Afghanistan. Weather forecast Kūchnay Rāẕay.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kūchnay Rāẕay is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kūchnay Rāẕay
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:34 am | 6:58 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:16 pm | 13:24 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:07 am | 7:25 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:37 am | 7:55 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:05 am | 8:27 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 5:55 pm | 05/01/2026 4:58 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |