Weather Ghaslambār the day after tomorrow
| 21 °C | 20 °C | 9 am | |
| 25 °C | 23 °C | 12 pm | |
| 25 °C | 24 °C | 3 pm | |
| 17 °C | 16 °C | 9 pm |
sunrise 5:31 am
sunset 7:05 pm
HOURLY
sunset 7:05 pm
Weather forecast Ghaslambār May 1, 2026
From morning untill noon partly cloudy, later morning initially partly cloudy, later clear, in the afternoon initially clear, later partly cloudy. The highest temperature 25 °C. At night the lowest temperature 16 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Ghaslambār, Afghanistan extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
4 PM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h northeast |
1010 hPa | 55 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
5 PM
| cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h east-northeast |
1010 hPa | 58 % | 8 °C | 58 % | 0% | 21% | 0% | 47% | |
| 2 AM
6 PM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h northeast |
1010 hPa | 61 % | 9 °C | 99 % | 0% | 58% | 21% | 96% | |
| 3 AM
7 PM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.7 m/s28 km/h northeast |
1010 hPa | 62 % | 8 °C | 100 % | 0% | 74% | 44% | 99% | |
| 4 AM
8 PM
| cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h northeast |
1011 hPa | 63 % | 8 °C | 71 % | 0% | 69% | 0% | 10% | |
| 5 AM
9 PM
| cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h east-northeast |
1011 hPa | 65 % | 8 °C | 43 % | 0% | 43% | 0% | 0% | |
| 6 AM
10 PM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h east-northeast |
1012 hPa | 65 % | 9 °C | 28 % | 0% | 28% | 0% | 0% | |
| 7 AM
11 PM
| partly cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east-southeast |
1013 hPa | 58 % | 8 °C | 15 % | 0% | 15% | 0% | 0% | |
| 8 AM
12 AM
| clear | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east |
1013 hPa | 54 % | 9 °C | 8 % | 0% | 8% | 0% | 0% | |
| 9 AM
1 AM
| clear | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h northeast |
1012 hPa | 46 % | 9 °C | 4 % | 0% | 4% | 0% | 0% | |
| 10 AM
2 AM
| clear | 23 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northwest |
1012 hPa | 41 % | 8 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 11 AM
3 AM
| clear | 24 °C 23 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h northwest |
1011 hPa | 38 % | 8 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 12 PM
4 AM
| clear | 25 °C 23 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h northwest |
1010 hPa | 36 % | 9 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 1 PM
5 AM
| clear | 25 °C 23 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h north-northwest |
1010 hPa | 35 % | 8 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 2 PM
6 AM
| clear | 25 °C 23 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north-northwest |
1009 hPa | 34 % | 8 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 3 PM
7 AM
| clear | 25 °C 24 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h north-northwest |
1009 hPa | 35 % | 8 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 4 PM
8 AM
| clear | 24 °C 23 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h north |
1009 hPa | 38 % | 9 °C | 12 % | 0% | 6% | 0% | 6% | |
| 5 PM
9 AM
| clear | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h north-northeast |
1010 hPa | 43 % | 9 °C | 10 % | 0% | 7% | 0% | 2% | |
| 6 PM
10 AM
| partly cloudy | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h northeast |
1010 hPa | 51 % | 9 °C | 14 % | 0% | 14% | 0% | 0% | |
| 7 PM
11 AM
| partly cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h northeast |
1011 hPa | 56 % | 9 °C | 21 % | 0% | 21% | 0% | 0% | |
| 8 PM
12 PM
| partly cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h east-northeast |
1012 hPa | 58 % | 9 °C | 15 % | 0% | 15% | 0% | 0% | |
| 9 PM
1 PM
| clear | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h northeast |
1012 hPa | 59 % | 9 °C | 12 % | 0% | 10% | 0% | 0% | |
| 10 PM
2 PM
| partly cloudy | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east-northeast |
1013 hPa | 58 % | 9 °C | 24 % | 0% | 24% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 4 AM
8 PM
| partly cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h southwest |
1012 hPa | 82 % | 9 °C | 35 % | 0% | 35% | 0% | 0% | |
| 10 AM
2 AM
| clear | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west |
1011 hPa | 45 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
8 AM
| clear | 25 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1008 hPa | 30 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
2 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northwest |
1012 hPa | 63 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Ghaslambār, Afghanistan - information
State: AfghanistanGPS coordinates: 34.2343; 62.1876
Time zone: Asia / Kabul
time difference in hours with time in US is +2:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Ghaslambār, Afghanistan. Weather forecast Ghaslambār.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ghaslambār is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ghaslambār
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:31 am | 7:05 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:18 pm | 13:33 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:04 am | 7:32 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:33 am | 8:04 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:59 am | 8:37 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 6:01 pm | 05/01/2026 4:55 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |