Weather Galeazza Pepoli today
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Galeazza Pepoli, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-southwest |
1014 hPa | 77 % | 10 °C | 96 % | 0% | 0% | 3% | 96% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.3 mm | 1.2 m/s4 km/h west |
1014 hPa | 82 % | 11 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain | 22 °C 22 °C |
0.8 mm | 2.7 m/s10 km/h east-southeast |
1013 hPa | 49 % | 11 °C | 100 % | 0% | 14% | 19% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east |
1011 hPa | 71 % | 13 °C | 25 % | 0% | 3% | 6% | 19% | |
Wednesday 05/06/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 15 °C 16 °C |
0.1 mm | 2.7 m/s10 km/h east |
1012 hPa | 93 % | 13 °C | 54 % | 0% | 27% | 15% | 25% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 16 °C 17 °C |
0.2 mm | 2.1 m/s8 km/h east |
1012 hPa | 88 % | 14 °C | 83 % | 0% | 21% | 57% | 52% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 23 °C 23 °C |
3.0 mm | 4.2 m/s15 km/h south-southeast |
1010 hPa | 56 % | 13 °C | 100 % | 0% | 95% | 89% | 59% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h south-southeast |
1009 hPa | 65 % | 13 °C | 100 % | 0% | 4% | 32% | 100% | |
Galeazza Pepoli, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 44.7978; 11.2764
Time zone: Europe / Rome
Population: 150
Altitude: 13 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Galeazza Pepoli, Republic of Italy. Weather forecast Galeazza Pepoli.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Galeazza Pepoli is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Galeazza Pepoli
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Galeazza Pepoli
data are always in the local timeSun and light
May 5, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:58 am | 8:25 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:11 pm | 14:26 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:25 am | 8:58 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:45 am | 9:38 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:59 am | 10:24 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/04/2026 11:43 pm | 05/05/2026 7:44 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |